14 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۰:۲۴:۰۵
کد مطلب:  1700597
زنگ آغاز سالتحصیلی 1401- 1400 در مدارس آذربایجان شرقی طنین انداز شد/
پاشایی: بازگشت آرام، تدریجی و ایمن به فعالیت حضوری مدارس سیاست عمل است

آیین آغاز سالتحصیلی 1401- 1400 به صورت پایلوت استانی در مدرسه زهرا مردانی آذر ناحیه 2 تبریز با حضور نماینده ولی فقیه، استاندار و مدیرکل آموزش و پرورش استان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی در آیین آغاز سالتحصیلی که به صورت پایلوت استانی در مدرسه مردانی آذر ناحیه 2 تبریز برگزار شد، با تبریک هفته دفاع مقدس و تسلیت فرا رسیدن اربعین حسینی، گفت: 18 ماه پیش با شیوع کرونا در حوزه تعلیم و تربیت ناخواسته وارد فضایی شدیم که هیچ آگاهی و شناخت قبلی و پیش بینی و برنامه ریزی نداشتیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان افزود: ایجاد زیرساخت های آموزش الکترونیک و مجازی و راه اندازی سریع شبکه شاد و انتقال آموزش ها به آن بستر ثمره زیست بوم جاری نظام آموزشی برای شرایط کرونایی بود.

وی ادامه داد: باید اذعان نمود که هرچه بود هیچ روش و شیوه و شبکه و ابراز نتوانست جایگزین فعالیت حضوری مدرسه و جانشین معلم شود.

پاشایی تصریح کرد: علاوه بر سطحی بودن عمق یادگیری های راه دور، بلحاظ رها شدن بچه های گوشی به دست در محیط خانه، آسیب هایی از نوع اجتماعی، روانی، عاطفی، مهارتی و زبانی بچه ها را تهدید نمود و جامعه پذیری کودکان را به چالش کشید.

این مقام مسئول در استان بیان کرد: اگر چه آموزش و انتقال مفاهیم موضوعی کتاب های درسی در بستر الکترونیک به نوعی اتفاق می افتد لیکن در بعد پرورشی و آموزه های اعتقادی و فضیلت های اخلاقی اثربخشی برای دانش آموزان در بستر مجازی وجود نداشته است.

وی در ادامه افزود: از امروز با نواختن زنگ ایثار و زنگ بازگشایی در این محل همزمان با سراسر کشور، بازگشایی رسمی در سراسر استان آذربایجان شرقی با 100 هزار نوآموز، 705 هزار دانش آموز در 33 هزار کلاس درس در 2500 مهد کودک و پیش دبستانی و 6500 مدرسه دولتی و غیردولتی در 21 شهرستان و 39 منطقه و ناحیه آموزش و پرورش با حضور 42 هزار نفر کارکنان و عوامل فرهنگی شاغل و 10 هزار نیروی آزاد اتفاق می افتد.

پاشایی اظهار داشت: سیاست اصلی و محوری وزارت آموزش و پرورش با استناد مصوبات ملی مدیریت کرونا و تاکیدات دولت محترم، بازگشت آرام، تدریجی و ایمن به فعالیت حضوری مدارس با حضور دانش اموزان ضمن تمهید مقدمات و تامین زیرساخت ها و تفویض اختیار به شورای مدرسه و انجمن اولیا است.

وی گفت: شیوه و روش بازگشایی مدارس  با محویت " الگوی فعالیت آموزشی و تربیتی سالتحصیلی جدید" ابلاغ شده به مدارس، شروع فعالیت حضوری مدارس روستایی و عشایری با رعایت تراکم زیر 15 نفر در هر کلاس و فعالیت ترکیبی( حضوری و مجازی) مدارس شهری با جمعیت زیر 300 نفر و بازگشایی و فعالیت مجازی مدارس بالای 300 نفر در مهر ماه است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: آغاز فعالیت حضوری همه مدارس دولتی و غیردولتی به صورت آرام و با رعایت پروتکل ها از آبان ماه اتفاق می افتد.

وی با بیان اینکه روند واکسیناسیون همکاران پیشرفت بالای 96 درصدی دارد، افزود: واکسیناسیون عمومی بدون محدودیت سنی نوید بخش آغاز فعالیت های حضوری مدارس به شکل جدی است.

پاشایی در پایان ابراز داشت: ابزارهای آموزش در وضعیت کنونی بازگشایی در مدارس روستایی و عشایری و کمتر از 300 نفر با حضور معلم و ابزار آموزشی برای مدارس پرجمعیت و کلاس های پر تراکم استفاده از شبکه شاد، شبکه رشد دانش آموزی و مدرسه تلویزیونی است./ روشنی

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :