10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۰:۰۴:۴۵
کد مطلب:  1700537
آغاز سال تحصیلی با نواخته شدن زنگ مهر و مقاومت در مدارس گیلان

زنگ مهر و مقاومت به مناسبت سال تحصیلی جدید و هفته دفاع مقدس صبح امروز "شنبه" همزمان با سراسر کشور در این استان به صدا درآمد و دانش آموزان گیلانی سال تحصیلی ۱۴۰۱ _ ۱۴۰۰ را آغاز کردند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، استاندار  امروز در آیین بازگشایی مدارس که به صورت نمادین و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدرسه دکتر معین رشت برگزار شد، اظهار داشت: تقارن بازگشایی مدارس با مناسبت خجسته هفته دفاع مقدس را به فال نیک می‌گیریم، معتقدم همانطور که در دفاع مقدس نسل نوجوان و جوان ما مدافع کیان و حافظان این سرزمین بودند اکنون نیز با الهام از دفاع مقدس در راستای اعتلای کشور عزیزمان موفق شوند. 

ارسلان زارع دانش و دانایی را از ارکان مهم توسعه خواند و بازگشایی مدارس سراسر کشور و گیلان بنا به اقتضای شرایط کرونایی را نشان از اهتمام دولت در استمرار آموزش و توسعه دانایی ذکر کرد.

وی گفت: در گیلان هم همه تمهیدات لازم برای آغاز سال تحصیلی جدید اتخاذ شده و به واسطه تصمیمات ستاد ملی کرونا کلاس‌های دانش‌آموزان با ظرفیت خوب فضای مجازی و شبکه شاد سال تحصیلی جدید، آموزش، تعلیم و تربیت را آغاز می‌کنیم و با گذشت زمان و بهبود شرایط شاهد حضور دانش آموزان در مدارس خواهیم بود.   استاندار با یادآوری کوشش های صادقانه معلمان در شرایط برگزاری کلاس های غیرحضوری ، ابراز امیدواری کرد که با پوشش کامل واکسیناسیون همه کسانی که در امر آموزش دخیل هستند، شاهد بازگشایی مدارس و کلاس های حضوری باشیم.

 وی از دانش آموزان نیز خواست برای تداوم موفقیت در جشنواره های مختلف و کسب مقام های ملی و بین المللی اهتمام ورزند. 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :