24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۰:۰۵:۱۷
کد مطلب:  1700535
پیام مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان به مناسبت آغاز سال تحصیلی 1401-1400

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان به مناسبت آغاز سال تحصیلی 1401-1400 پیامی صادرکرد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان به مناسبت آغاز سال تحصیلی 1401-1400 پیامی صادر کرد. متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم 
توانا بود هر که دانا بود ز دانش دل پیر برنا بود

آموزش‌وپرورش به‌عنوان مهم‌ترین خاستگاه شناسایی استعدادها و شکوفا نمودن غنچه‌های امید و بسترساز رشد و آگاهی، عهده‌دار مسئولیتی سنگین است که می‌تواند حرکت به سمت قله‌های رفیع دانش و معرفت را فراهم کند. بدون شک در جهان امروز نهاد تعلیم‌وتربیت در تعالی، رشد و پیشرفت همه‌جانبه ملت‌ها سهمی اساسی، سترگ و بی‌بدیل و در فرهنگ ملی و دینی ما والاترین جایگاه را دارد. امروز معلمان و آموزگاران دلسوز، این طلایه‌داران دانایی اصلی‌ترین محور تحقق عینی سیاست‌ها و برنامه‌های تحولی آموزش‌وپرورش در مدرسه هستند که در کنار همراهی و مشارکت اولیای شریف دانش‌آموزان از طریق حضور مؤثر در انجمن‌های اولیاء و مربیان می‌توانند تسهیلگر دستیابی به این افق‌های روشن باشند.

امسال شروع مدارس رنگ و بوی دیگری دارد و باتوجه‌به اینکه حفظ سلامت دانش‌آموزان و معلمان این سرمایه‌های ذی‌قیمت، مهم‌ترین اولویت نظام تعلیم‌وتربیت است، با برنامه‌ریزی دقیق، ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، به استقبال سال تحصیلی 1401-1400 خواهیم رفت و بر این باوریم که آموزش‌وپرورش، سنگ بنای پیشرفت و توسعه کشور بوده و تعطیل‌بردار نیست.

این‌جانب، ضمن پاسداشت اربعین حسینی و ارج نهادن به قافله سالار کربلا حضرت اباعبدالله الحسین (علیه‌السلام) و نیز بزرگداشت "هفته‌ی دفاع مقدس" و گرامیداشت یاد و خاطره‌ی شهدای آن دورانِ غرورآفرین، تولد مجدد بوستان دین و دانش و رشد و شکوفایی دوباره غنچه‌های تعلیم‌وتربیت را به باغبانان باغ بینش، یعنی فرهنگیان بزرگوار و نیز آینده‌سازان ایران اسلامی، دانش‌آموزان عزیز و همچنین به همدلان و همیاران نظام تعلیم‌وتربیت، یعنی اولیای گرامی آنان تبریک می‌گویم و صمیمانه از درگاه اوّل معلّم عالَم برای همه مجاهدان عرصه آموزش‌وپرورش سال تحصیلی سرشار از توفیق و سربلندی را تمنّا دارم.

امیدوارم باهمت عالی معلمان گرامی که به فرموده مقام معظم رهبری افسران سپاه پیشرفت کشورند، ایران اسلامی، بیش‌ازپیش، بر قله‌های امید، دانایی و سربلندی، نائل آید.

محمد اعتدادی
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان

به اشتراک بگذارید :