22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۰۹:۵۴:۲۴
کد مطلب:  1700519
سرپرست وزارت آموزش و پرورش در آیین نواختن زنگ مهر:
سال تحصیلی جدید را با شعار «تضمین سلامت»، «استمرار آموزش» و «ارتقای کیفیت» آغاز می کنیم

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در آیین نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی جدید، گفت:  بر اساس واکاوی نقاط قوت و ضعف دو سال گذشته، سال تحصیلی جدید را با شعار «تضمین سلامت»، «استمرار آموزش» و «ارتقای کیفیت» آغاز می کنیم.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و  روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش،  صبح امروز، علیرضا کاظمی در آیین نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی جدید که با حضور رئیس جمهور و در مدرسه فولادفر ناحیه ۲شهرری برگزار شد؛ با بیان این که در آستانه مهر دیگری هستیم و تقریباً بعد از دوسال وقفه آموزشی در مهری دیگر با حضور رئیس جمهور آغاز فصل رویش و شکوفایی غنچه‌های علم و دانش را در بوستان تعلیم و تربیت در مدارس کشور شاهد هستیم، اظهار کرد: امروز که مقارن با هفته دفاع مقدس است باید نام شهیدان و معمار کبیر انقلاب را گرامی بداریم و شایسته است که با این نگاه، آغاز سال تحصیلی جدید را به تمام دانش‌آموزان، معلمان، فرهنگیان و اولیای دانش‌آموزان تبریک بگوییم.

کاظمی یاد و نام دانش‌آموز «علی لندی» قهرمان ملی کشور را که مانند شهید فهمیده تربیت شده مکتب انقلاب بود و آسمانی شد؛ گرامی داشت و افزود: هرچند کرونا فرایندهای آموزشی و تربیتی را متوقف کرد و چالش‌های زیادی را سپری کردیم اما با همت جامعه فرهنگیان، مدیران و آموزگاران و تمام نیروهای دست اندرکار در کار تعلیم و تربیت توانستیم امر آموزش را تداوم بخشیم و اجازه ندادیم جریان یادگیری متوقف شود.

وی افزود: در آستانه مهری دیگر بر آن هستیم با توکل بر خدا و پیروی از منابع سرشار هدایت و تربیت قرآن و سیره اهل بیت و با تکیه بر رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و در چارچوب سند تحول بنیادین و همچنین بر اساس واکاوی نقاط قوت و ضعف دو سال گذشته، سال تحصیلی جدید را با شعار تضمین سلامت، استمرار آموزش و ارتقای کیفیت آغاز کنیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: باور داریم هیچ سرمایه ای بالاتر از کودکان و نوجوانان برای تحقق آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی و تحقق آینده روشن برای مسلمان ایران در اختیار نداریم.

وی بیان کرد: خود را متعهد می‌دانیم با تمام توان در جهت تربیت نسلی آگاه، بالنده، خلاق، دین‌باور، انقلابی و مفتخر به هویت‌های اسلامی ایرانی، تلاش کنیم و باور داریم هیچ سرمایه ای بالاتر از کودکان و نوجوانان برای تحقق آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی و تحقق آینده روشن برای مسلمان ایران در اختیار نداریم.

کاظمی خاطرنشان کرد:  با برنامه ریزی دقیق و هدفمند، با رویکرد توجه به سیاست‌های رییس جمهور، توسعه عدالت آموزشی و توجه به تمام دانش‌آموزان به ویژه مناطق محروم و با مشارکت دادن خانواده‌ها به عنوان شرکای اصلی فرایند تعلیم و تربیت و با استفاده از ظرفیت تمام سازمان‌ها و نهادهای بیرونی، آسیب‌های یادگیری و تربیت دو سال تحصیلی گذشته را تا حد امکان جبران می‌کنیم و زمینه نصیب آموزشی را برای دانش‌آموزان مهیا خواهیم کرد.

وی اظهار کرد: تعیین مسیر از سوی ریاست جمهور به عنوان بالاترین مقام کشور و رییس شورای عالی آموزش و پرورش همچنین هدایت و حمایت جدی و مستمر از نظام تعلیم و تربیت کشور را در بالاترین حد ممکن انتظار داریم اگرچه تاکنون در این مدت کوتاه نیز این گونه بوده است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش خطاب به رئیس جمهور گفت: من به نمایندگی از جامعه بزرگ تعلیم و تربیت کشور از توجه همه جانبه شما به مقوله مهم تربیت بسیار سپاسگزارم.

وی ادامه داد: هرچند زمان زیادی از شکل‌گیری دولت سیزدهم نمی‌گذرد اما رییس جمهور با حضور در جلسات شورای عالی آموزش و پرورش و شنیدن دیدگاه‌ها و درخواست‌های معلمان منتخب و صاحب نظر با حمایت قاطع از مصوبات مهم برای ارتقای بسترهای مجازی در خدمت آموزش و پرورش و رایگان شدن استفاده از «شبکه شاد» در شورای عالی فضای مجازی و با حمایت‌های قاطع از برنامه‌های آموزش و پرورش برای شروع سال تحصیلی و بازگشایی تدریجی مدارس و توجه به مسائل معیشتی فرهنگیان نشان دادند با وجود مشغله‌های فراوان در ابتدای دولت، برای آموزش و پرورش اولویت قائل هستند و این امر نویدبخش آینده روشن برای نظام آموزشی و تربیتی و همکاران عزیز در سراسر کشور است.

به اشتراک بگذارید :