22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ ۲۱:۵۳:۳۲
کد مطلب:  1700099
معاون وزیر و رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی  در برنامه گفتگو ویژه خبری شبکه اشراق زنجان:
مدارس باید اطمینان حاصل نمایند که سلامت دانش آموزان تضمین می شود

معاون وزیر و رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش در برنامه گفتگو ویژه خبری شبکه اشراق زنجان حضور یافت .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان ، حسن ملکی، معاون وزیر و رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش در برنامه گفتگو ویژه خبری شبکه اشراق زنجان حضور یافت و پیرامون مسائل روز آموزش و پرورش  بازگشایی مدارس و وضعیت بازگشایی مدارس صحبت کرد.

ملکی با اشاره به شروع تدریجی  کلاس های حضوری در مدارس  گفت: کلاس های زیر 15  نفر به پایین از هفته اول مهر ماه می توانند آموزش حضوری خود را آغاز نمایند .

وی در ادامه افزود: مرحله دوم مدارس با دانش آموزان زیر ۳۰۰ نفر به شرط  آمادگی کامل و رعایت پروتکل های بهداشتی و دریافت مجوز های لازم  می توانند فعالیت خود را به صورت حضوری یا به صورت ترکیبی که شامل گروه بندی دانش آموزان و ترکیب آموزش حضوری و مجازی خواهد بود ادامه  دهند که البته مدارس باید اطمینان حاصل نمایید که سلامت دانش آموزان تضمین می شود.

ملکی ادامه داد: در مرحله سوم مدارس بالای ۳۰۰ نفر دانش آموز است که با همکاری شورای مدرسه دانش آموزان  و انجمن اولیا و مربیان و با توجه به  شرایط فضای مدرسه و رعایت فاصله اجتماعی  و به صورت  ترکیبی از  آموزش حضوری و مجازی انجام خواهد شد  که البته در این مسیر  مدیر و شورای مدرسه با یک خرد جمعی با توجه به دستورالعمل ها تمصیم گیری خواهند کرد.  

این مقام مسئول تصریح کرد : اصل تدریجی بودن ، اقتضایی بودن ، اصل تضمین سلامت دانش آموزان ، اصل مجوز،  اصل اقناع والدین و جامعه  در بازگشایی مدارس همواره مورد تاکید است و  مدرسه باید در این زمینه با توجه به شرایط  تصمیم گیری نماید و هر چه تعداد دانش آموزان بیشتر باشد قطعا تصمیم گیری را سخت تر خواهد کرد .

 ملکی ضمن تقدیر از مسئولین آموزش و پرورش استان گفت : با همکاری سایر ارگان ها از جمله صدا و سیما حرکت اقناعی خوبی در بین اولیا در سطح استان صورت گرفته و امروز بیشتر والدین به اهمیت کلاس های حضوری پی برده اند.

وی اظهار داشت: مسئله اجبار برای حضور دانش آموز مطرح نیست اما باید مسئله اقناع صورت پذیرد ،  البته همه می دانیم که آموزش مجازی نمی‌تواند جایگزین کلاس های حضوری باشد .

وی در پایان یادآور شد: دریافت مجوز از  اداره آموزش و پرورش مناطق و نواحی مربوطه  جزو الزامات برگزاری کلاس های حضوری است.

به اشتراک بگذارید :