15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ ۲۱:۰۷:۲۴
کد مطلب:  1700067
مراسم روزصلح جهانی در اداره ارشاد شهرستان گلوگاه برگزار شد . شهریور ۱۴۰۰
صلح با خودو دیگران روشن کردن بارقه امید برای رفع کدورت قدیمی یا نو برای زندگی مسالمت آمیز

بابایی مدیر آموزش وپرورش در مراسم روز صلح جهانی ، صلح با خود ودیگران روشن کردن بارقه امید برای رفع کدورت قدیمی و نو برای زندگی مسالمت آمیز بیان کرد .

بالایی مدیر آموزش کپرورش از برگزاری مراسم روز صلح جهانی خبر داد .

بابایی مدیر آموزش و پرورش در مراسم روز جهانی صلح در اداره ارشاد گفت : روز جهانی صلح در سال ۱۹۸۲، با نواخته شدن آهنگ صلح در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک آغاز شد و روز ۲۱ سپتامبر هر سال را به خود اختصاص داد؛ این روز در سال ۲۰۲۱ روی بهبود شرایط فعلی جهان در برابر کرونا متمرکز است.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش وپرورش شهرستان گلوگاه: روز جهانی صلح هر سال در ۲۱ سپتامبر به‌منظور قدردانی از تلاش کسانی که برای پایان دادن به درگیری‌ها و ترویج صلح تلاش کرده‌اند گرامی داشته می‌شود. این روز روزی برای اعلام آتش‌بس چه در زمینه‌های شخصی و چه سیاسی است و در طول آن از مردم سراسر جهان دعوت می‌شود که حتی شده تنها برای یک روز، تمامی خصومت‌های کوچک و بزرگ را کنار بگذارند. 
بابایی مدیر آموزش وپرورش افزود:
صلح، چیزی بسیار فراتر از نبود جنگ است و می‌تواند حتی شامل خودداری از درگیری‌های متداولی هم‌چون وجود اختلاف بین دو عضو یک خانواده، دو همکار و یا دو همسایه باشد که به ایجاد آرامش منتهی می‌شود. صلح کردن با خود یا دیگران، روشن کردن بارقه‌ای از امید برای رفع کدورت‌های قدیمی و نو، نشان دادن واکنش مثبت در برابر برداشته شدن گام‌های صلح‌آمیز از سوی دیگران، بخشیدن یکدیگر، کمک به هم‌نوع، تلاش برای رفع اختلافات به دور از هرگونه زد و خورد، به اشتراک‌گذاشتن اسباب‌بازی‌ها توسط کودکان و لذت بردن از آرامش، همگی مقدمه‌هایی است برای بزرگداشت روز جهانی صلح. 
بابایی در ادامه افزود :
روز جهانی صلح محدود به یک روز نیست. صلح نیازمند ایجاد شدن است و هر روزی که در خانه، مدرسه، محل کار و هر بخشی از اجتماعات درون و برون مرزی هر محله، شهر، منطقه و کشوری، عده‌ای سعی داشته باشند در آرامش و دوستی کنار یکدیگر به سر ببرند می‌توان آن روز را روز جهانی صلح نامید .

به اشتراک بگذارید :