13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ ۱۱:۴۵:۵۴
کد مطلب:  1699769
با حضور استاندار تهران برگزارشد؛
نواختن زنگ جشن شکوفه‌ها در آموزشگاه مهر شهریار

همزمان با آغاز سال جدید تحصیلی زنگ جشن شکوفه ها با حضور استاندار تهران در آموزشگاه مهر شهریار نواخته شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل اموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، پنجشنه اول مهرماه مراسم جشن کوفه ها با حضور انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران، طاهری فرماندار شهریار، مجید پارسا رئیس آموزش و پرورش شهرستان شهریار، فریدون وکیلی رئیس شورای اسلامی شهریار و جمعی از مسئولان در آموزشگاه مهر شهریار برگزار شد.

استاندار تهران در ابتدای مراسم ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و همچنین شروع سال تحصیلی جدید گفت:دفاع مقدس درتاریخ ایران تنها جنگی است که ذره ای از خاک کشورمان به تصرف متجاوزین قرار نگرفت و امروزبه عنوان یک فرهنگ و الگو در مسیرزندگی ، کار و تحقق بخشیدن آرمانهایمان در عمل شاهد اجرای آن باشیم.
محسنی بندپی به موفقیت‌های کشور در حوزه علم و پژوهش پرداخت و گفت: هیچ مکتبی به اندازه مکتب اسلام برای کسب علم و دانش، معرفت و انسان‌سازی توجه نداشته و امروز ایران اسلامی به پشتوانه و حمایت همه جانبه در زمینه کسب علم و دانش جوانانی تربیت نموده که به انرژی صلح آمیز هسته‌ای ، واکسن‌های تولید داخل کشور و سایر افتخارات در حوزه‌های مختلف دست پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب کسب علم و دانش را از نیازهای مهم جامعه بشری عنوان نموده که در همین راستا ایران  دربین کشورهای منطقه از بعد کسب علم، تحقیق و پژوهش توانسته رتبه های بالاتری را کسب نماید.

وی ادامه داد: جشن شکوفه‌ها امسال از آن منظر برای ما حائز اهمیت است که واقعا دوباره بچه‌ها در فضای آموزشی خواهیم دید بنابراین بر همه ما تکلیف است که شرایطی فراهم کنیم که مثل سابق آموزش دانش آموزان پیش رود چرا که بچه ها در همین محیط می توانند رشد کنند و در مدارس زندگی اجتماعی، اخلاقی تربیتی و کسب آگاهی را می‌آموزند.
وی تصریح کرد: استمرار آموزشی یک ضرورت است و ارتقاء کیفیت یک امر واجب، تضمین سلامت تک تک عزیزان و خواهران و برادران معلم امر واجب است و اگر این سه را کنار هم قرار دهیم باید یک هم افزایی داشته باشیم تا به استمرار و کیفیت آموزشی برسیم  و این هم کار جهادی است.

به اشتراک بگذارید :