24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ ۰۸:۵۰:۱۷
کد مطلب:  1699671
پیام مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان به مناسبت آغاز سال تحصیلی۱۴۰۱-۱۴۰۰

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان به مناسبت آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ پیامی منتشر کرد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان در این پیام آمده است:

باری دیگر بهار تعلیم و تربیت از راه رسید تا دانش آموزان این سرزمین همزمان با طلوع خورشیدِ دانایی در "ماه مهربانی و علم اندوزی"، صحیفه نور و دانش را ورق بزنند و با اراده ای استوار، همتی بلند و شوقی روز افزون از سرچشمه زلال و آبی کلاس های درس کسب معرفت کنند.

خداوند سبحان را شاکریم که در فصلِ سرسبز "یاددهی و یادگیری" ما را از توفیق خدمتگزاری در سنگر تعلیم و تربیت آینده سازان ایران عزیز اسلامی بهره مند ساخته است و امروز خانواده بزرگ تعلیم و تربیت در استان خوزستان هم قدم، هم قسم و یکدل با یکدیگر در جای جای این استان پهناور بذر دوستی، توسعه، خِرَد، مهارت آموزی، خودباوری می کارند.

رهبر فرزانه انقلاب اسلامی سال پیش رو را سال «تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها» نام نهاده اند. پس به پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی از تمامی مدیران، روسا و فرهنگیان عزیز می خواهم همانند سالهای پیشین در تحقق شعار سال و نهادینه کردن اهداف متعالی آن در بین دانش آموزان و خانواده های آنان پیش قدم باشند. آغاز سال تحصیلی جدید با نوای اربعین حسینی  مقارن شده است. به اباعبدالله حسین (ع) و خاندان پاکش درود می فرستیم و فرهنگ ایثار، شهادت و از خود گذشتگی را پاس می داریم. به رسم هر ساله و یمن همزمانی بهار تعلیم و تربیت و هفته دفاع مقدس؛ به روح پاک شهیدان ۸ سال دفاع مقدس  درود  و سلام می فرستیم و امیدواریم دانش آموزان بتوانند با قدم گذاشتن در راه پرافتخار شهیدان گرانقدر انقلاب در راستای آبادانی ایران اسلامی بکوشند. امسال با شعار "مهر با نشاط، آموزش فراگیر، سلامت دانش آموزان و معلمان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای فرهنگی و همچنین همکارانی که جان پاک خود را بر اثر بیماری کرونا از دست دادند  به پیشواز سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ می رویم.

امید آنکه در سالی که به دلیل شیوع ویروس کرونا تمهیدات ویژه ای برای بازگشایی مدارس اندیشیده شده است، همکاران عزیزم همانند سال تحصیلی گذشته که در صفِ مقدم "جهاد آموزشی"،  عشق بی پایان خویش را  نثارِ تعلیم و تربیت فرزندانِ ایران اسلامی کردند، در سال تحصیلی جدید نیز با استفاده از تکنولوژی روز، در مأمنی به نام “مدرسه مجازی دانش آموزان” و استفاده از پتانسیل عظیمِ شبکه آموزش دانش آموزان( شاد )، همچنین بهره مندی از آموزش های حضوری و تکمیلی با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی در مناطقی که مجاز به ارائه این آموزش ها هستند، فرآیند مقدس تعلیم و تربیت را به پیش ببرند.

مجموعه تعلیم و تربیت استان همگام با سراسر کشور و در هماهنگی با ستاد استانی مقابله با کرونا، آموزش در سال تحصیلی پیش رو  را با اولویت سلامت ذی نفعان، طبق ضوابط شیوه نامه بازگشایی با «آموزش حضوری»، «آموزش تلویزیونی»، «آموزش مجازی» و «توزیع بسته‌های آموزشی» در نظر گرفته است.

امیدوارم در ظل عنایات الهی و توجهات حضرت ولی عصر (عج ) و منویات مقام معظم رهبری و نیز اهداف دولت مردمی فردایی روشن را به دانش آموزان ایران عزیز اسلامی هدیه دهیم و به دستِ پرتوان معلمان دلسوز توسعه  و پیشرفت در پیکر ایران همیشه سرافراز اسلامی جاری و ساری بماند.
                                                                                                                                                 کورش مودت                                                                                                 مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان

به اشتراک بگذارید :