20 ذیحجه 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۰ ۱۳:۳۶:۳۵
کد مطلب:  TV9sfRXd
مدیرکل دفتر امور شاهد و امورایثارگران وزارت آموزش و پرورش در میزگرد آموزش و پرورش و گروه های خاص خبر داد:
تحصیل 372 هزار دانش آموز در مدارس شاهد

مدیرکل دفتر امور شاهد و امورایثارگران عنوان کرد: در حال حاضر 372 هزار و 271 دانش آموز در مدارس شاهد تحصیل می کنند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، پیش ازظهر امروز، محمد حسین کفراشی درسومین روز از سی وسومین اجلاس مدیران وروسای آموزش وپرورش که درسالن اجلاس سران درحال برگزاری است،درمیزگردآموزش وپرورش گروه های خاص، با بیان اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و امورحقوقی و حمایت از ایثارگران از وظایف اداره کل امور شاهد و ایثار گران است گفت: در حال حاضر 1347 مدرسه شاهد داریم که 372 هزار و 271 دانش آموز در این مدارس تحصیل می کنند.

وی سیاست های اداره کل امور شاهد و ایثار گران را عدم توسعه کمی مدارس و کیفیت بخشی فعالیت های آموزشی و پرورشی عنوان کرد و درباره چالش های پیش روی مدارس شاهد تصریح کرد: عدم جذب حداكثري جامعه هدف، نارضايتي خانواده هاي ايثارگران، پيگيري مستمر سازمان هاي وابسته به ايثارگران از جمله مشکلاتی است که در بخش ثبت نام با آن مواجه هستیم.

کفراشی ثبت نام اينترنتي با راه اندازي سامانه سجا را راهکاری برای حل مشکل ثبت نام در مدارس شاهد عنوان کرد وبااشاره به اینکه جامعه ايثارگري از 42 درصد به 70 درصد رسیده است گفت: طرح پراکنده 30 هزار و 16 دانش آموز دارد؛ عدم نظارت بر ساماندهي نيروي انساني و عدم تأمين اعتبار(بنياد شهيد) از چالش های پیش روی ما در این طرح است که با نظارت جدي به تخصيص نيرو فقط در مدارس دولتي، تلاش در جذب منابع مالي از طريق بنياد شهيد وتوزيع در اين طرح و جذب وهدايت آنها به مدارس شاهد می توان این مشکلات را حل کرد.

کفراشی درخصوص مدارس ايثارگران خاطرنشان کرد: در حال حاضر در 290 مرکز آموزشی بیش از42 هزار دانش آموز تحصیل می کنند و جمعیت کم این مدارس و اصلاح آیین نامه از چالش های این نوع مدارس است.

وی درخصوص وظايف حمايتي اداره کل امور شاهد و ایثار گران تصریح کرد: اجراي كامل قانون جامع ايثارگران، اجراي ماده 51 قانون جامع ايثارگران (افزايش حقوق)، اجراي ماده 21 قانون جامع ايثارگران (استخدام)، اجراي ماده 48 قانون و ترويج فرهنگ ايثار و شهادت.

کفراشی با اشاره به اینکه در حال حاضر جامعه ايثارگر وزارت آموزش و پرورش شامل  144 هزار و 350 نفر است خاطرنشان کرد: تشكيل شوراي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت، ايجاد گنجينه و موزه الكترونيكي شهداي فرهنگي و دانش آموز و دوران دفاع مقدس، توسعه و تكميل سامانه سجا در راستاي حفظ و ترويج فرهنگ ايثار وشهادت، برگزاري كنگره شهداي دانش آموز همزمان در سراسر كشور، سرگذشت پژوهي شهداي فرهنگي و دانش آموز و صدور كارت شهداي فرهنگي از اقداماتی است که در این اداره انجام شده است.

وی افزود: در دو سال 93 و 94 رتبه اول را در بین دستگاه های اجرایی کشور کسب کردیم. ما انتظار داریم جلسات ستاد اجرايي شاهد مناطق به صورت مستمر تشکیل شود. بر فعاليت هاي پرورشي و آموزشي مدارس شاهد و ايثارگران  و حمايت از آنها نظارت وجود داشته باشد. جامعه ايثارگري جهت پست هاي مديريتي در موقعيت هاي برابر ارجح تر باشند، به فعاليت هاي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت توجه شود و در نهایت از ایثارگران شاغل در دستگاه ها نیز حمایت شود.

به اشتراک بگذارید :