10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ ۲۰:۳۷:۵۴
کد مطلب:  1699413
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان:
کامل شدن چرخه واکسیناسیون گام اصلی در آموزش حضوری دانش آموزان است

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: با کامل شدن واکسیناسیون معلمان، دانش آموزان و والدین، امیدواری ها در آموزش حضوری دانش آموزان افزون شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان محمد رحمتی با حضور در برنامه تلویزیونی « خانه مهر » با برشمردن برخی اقدامات در آمادگی هر چه بیشتر ارائه آموزش حضوری به دانش آموزان اظهار داشت: واکسیناسیون فرهنگیان تا چند روز دیگر کامل می شود و واکسیناسیون دانش آموزان هم از دو روز پیش با متولدان سال های 83 و 82 شروع شده که طبق ضوابط وزارت بهداشت و درمان این روند ادامه خواهد داشت. وی افزود: با واکسیناسیون والدین و سایر مرتبطین دانش اموزان می توانیم به آغاز حضوری سال تحصیلی جدید امیدوار باشیم. مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به تدریجی بودن بازگشایی مدارس اظهار داشت: در گام اول، بازگشایی مدارس به صورت مجازی است و در مدارس کم جمعیت هم آموزش ها با رعایت ضوابط بهداشتی حضوری خواهد بود. رحمتی خاطرنشان کرد: طبق مصوبه وزارت آموزش و پرورش اجازه داده شده است با صلاحدید شوراهای مدرسه و تأیید ادارات آموزش و پرورش ، آموزش دانش آموزان به صورت حضوری پیگیری شود.

وی راه اندازی شبکه شاد را یکی از دستاوردهای بومی کشور با حجم بالای امکانات دانست و گفت: نسخه جدید پیام رسان شاد هم دیروز بارگذاری شده و در این نسخه امکان گفتگوی صوتی معلم و دانش آموزان و سنجش و ارزیابی پیشرفته فراهم شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به تنوع آموزش دانش آموزان اظهار داشت: تلاش شده با برنامه ریزی های صورت گرفته هیچ گونه تداخلی در برنامه های شاد، آموزش حضوری و مدرسه تلویزیونی ایران وجود نداشته باشد.

رحمتی با تقدیر از حماسه آفرینی معلمان در دوران شیوع کرونا و ایثار آنان در آموزش دانش آموزان به شیوه های مختلف خاطرنشان کرد: به گفته رئیس محترم مجلس شورای اسلامی قرار است در 10 روز آینده طرح  رتبه بندی معلمان در صحن علنی مطرح شود که امیدواریم شاهد اتفاقاتی مثبتی در قدردانی از تلاش های بی دریغ معلمان باشیم.

به اشتراک بگذارید :