16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ ۱۱:۱۷:۳۲
کد مطلب:  1698307
سرپرست وزارت آموزش و پرورش در آیین جشن غنچه ها و شکوفه ها:
حضور والدین و مسئولان در کنار دانش آموزان، در روز اول مهر، بیانگر حمایت و همراهی جامعه و مسؤولان از آموزش و پرورش است

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در آیین جشن غنچه ها و شکوفه ها گفت:حضور والدین و مسئولان در کنار دانش آموزان، نشان می دهد که آموزش و پرورش از حمایت جامعه و همه دستگاه ها برخوردار است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، صبح امروز، اول مهرماه 1400، علیرضا کاظمی؛ با حضور در جشن غنچه ها و  شکوفه ها که در دبستان دخترانه منیره عاصمی، واقع در منطقه 9 تهران، برگزار شد؛ ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی 1401_1400، به تمام فرهنگیان، معلمان و دانش آموزان، اظهار کرد: خدا را شکر که روز اول مهر را در کنار شما هستم و به نمایندگی از یک میلیون و 630 هزار دانش آموز پایه اول این روز را به همه تبریک می گویم.
کاظمی افزود: امروز مقارن با شروع هفته دفاع مقدس است، روزی که  سال ها پیش دانش آموزان زیادی ایثار کردند تا ما بتوانیم امروز کشوری آزاد داشته باشیم.
وی گفت: امیدوارم با تمهیدات اندیشیده شده، حضور شما دانش اموزان هر روز در مدرسه پر رنگ تر شود و بتوانیم با مهار کرونا از فضای مدارس و حضور بچه ها در این فضا، بیشتر استفاده کنیم.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش ، تصریح کرد: والدین و مسئولان، امروز با حضور خود در مدرسه نشان دادند که همه جامعه و دستگاه ها در کنار آموزش و پرورش هستند  و من از تک تک این عزیزان سپاسگزارم که این جشن باشکوه را برگزار کردند.
وی ادامه داد: روزهای سختی را پشت سر گذاشتیم و تلاش کردیم تا در زمان کرونا در کنار هم امر آموزش را دنبال کنیم و خوشحالیم که بعد از دوسال توانستیم زمینه حضور دانش آموزان را در مدارس فراهم کنیم.
کاظمی تصریخ کرد: آموزش و پرورش سعی کرده امسال آموزش با کیفیت تر را به دانش آموزان ارائه دهد و تلاش می کنیم تا از طریق مدرسه تلویزیونی، شبکه شاد و آموزش ترکیبی، حضور دانش آموزان را در مدرسه فراهم کرده و شادی و نشاط را با هم و در کنار هم تجربه کنیم.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال های گذشته و بویژه در دوران کرونا، بیشترین آسیب در حوزه تعلیم و تربیت ناشی از عدم حضور دانش آموزان در مدارس بود، چون داش آموزان در کنار هم تربیت را تجربه می کنند و مهارت های ارتباط با یکدیگر با در کنار هم بودن، را یاد می گیرند.
وی در پایان گفت: برای همه دانش آموزان آرزوی سلامتی و سعادت دارم و آغاز سال تحصیلی جدید را مجدد به همه تبریک عرض می کنم. 
شایان ذکر است؛ در پایان این مراسم زنگ آغاز سال تحصیلی 1401_1400، از سوی علیرضا کاظمی نواخته شد.

به اشتراک بگذارید :