21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ ۱۱:۱۱:۱۰
کد مطلب:  1698263
همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید؛
زنگ شکوفه ها و غنچه ها در مدارس هرمزگان نواخته شد.

همزمان با سراسر کشور، زنگ شکوفه ها و غنچه ها برای ۴۵ هزار دانش آموز کلاس اولی هرمزگان با رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل های بهداشتی نواخته شد و دانش آموزان راهی کلاس‌های درس شدند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان مدیرکل آموزش وپرورش هرمزگان روز پنجشنبه در آیین جشن شکوفه ها که به صورت نمادین در دبستان دخترانه شاهد «شهید حسین الله پرست» ناحیه یک بندرعباس برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس بویژه شهیدان معلم و دانش‌آموز گفت: بیش از 45 هزار کلاس اولی در سال تحصیلی جدید از امروز یکم مهرماه فعالیت آموزشی و تربیتی شان آغاز می‌شود که با حضورشان در مدرسه نشاط و سرزندگی را به ارمغان آورده اند.

ایرج بیت اللهی افزود: امروز اول مهرماه، آغاز بهار تعلیم و تربیت است که از خانواده های دانش آموزان انتظار داریم  با همکاران آموزش و پرورش در آموزش فرایند یادگیری فرزندانشان همراهی و همکاری کنند و کمک خودشان را بیشتر نشان دهند.

وی با اشاره به اینکه حفظ سلامت دانش آموزان برای نظام آموزشی بسیار حائز اهمیت است، بیان داشت: همه ما معتقدیم که آموزش و پرورش و نظام تعلیم و تربیت در این شرایط سخت کرونایی متعهد است که اصل ذاتی تقدس سلامت دانش آموزان را مدنظرداشته باشد و فرایند حضور این قشر مهم به مدرسه را به صورت گام به گام و به تدریج فراهم کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان اظهارداشت: از امروز که سال تحصیلی جدید آغاز شده است ما آموزش هایمان در مدارس به صورت غیرحضوری، مجازی و در شبکه دانش آموزی شاد به پیش ببریم و با اطمینان خاطر و رعایت همه ضوابط و دستورالعمل های بهداشتی و پس از مهیا شدن و فراهم شدن زیرساخت های بهداشتی و ملزومات ضروری بهداشتی وقتی به این اطمینان خاطر رسیدیم که زمانی است که باید دانش آموزان در مدرسه حضور داشته باشند با رعایت پروتکل های بهداشتی گروه بندی می شوند، به تدریج به سمت آموزشی های حضوری می رویم.

بیت اللهی ادامه داد: معتقدیم که جدایی و دوری دانش آموزان از مدرسه ضرر و زیانش به خود این قشر برمی گردد و مهم ترین آن پایین آمدن کیفیت یادگیری و افت آموزشی خواهد بود که حتی در کوتاه مدت خود را نشان می دهد.

وی یادآورشد: روح و سرزندگی و نشاط مدرسه به حضور با طراوت و شادابی دانش آموزان است و مدرسه ای که خالی از دانش آموز باشد  در واقع روح ندارد و نمی تواند امید بخش باشد و برای ما هم خیلی سخت است که مدارس مان خالی از بچه ها و شور و نشاط این قشر باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش اظهارامیدواری کرد که بتوانیم با کاهش و یا ریشه کنی کرونا برنامه های و فعالیت های آموزشی مان را به صورت متعارف و عادی پیش بگیریم.

به اشتراک بگذارید :