2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ ۱۱:۰۴:۲۴
کد مطلب:  1698251
آغاز بهار تعلیم و تربیت 90 هزار کلاس اولی در فارس در روز شکوفه ها

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: با پوشش تحصیلی خوبی که در استان صورت گرفت، 90 هزار کلاس اولی در فارس سال تحصیلی 1401-1400 را آغاز خواهند کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در آیین روز شکوفه ها که همزمان با سراسر کشور در دبستان غنچه های ولایت ناحیه 3 شیراز برگزار شد گفت: در مناطق شهری و پرجمعیت مانند شیراز آموزش را غیر حضوری آغاز خواهیم کرد و در مناطق کم جمعیت روستایی و عشایری با تصمیم شورای مدرسه و در صورت آماده بودن شرایط کلاس ها میتواند به صورت حضوری هم برگزار شود.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: واکسیناسیون کلاس دوازدهمی ها از چند روز پیش اغاز شده است و از امروز واکسیناسیون کلاس یازدهمی را هم آغاز خواهیم کرد.


اسماعیلی گفت: بیش از 95 درصد از معلمان فارس در 2 دوز واکسینه شده اند و با واکسینه شدن کامل اولیا و دانش آموزان و با نظر ستاد ملی مقابله با کرونا امیدوار به بازگشایی مدارس در ماه های آینده هستیم.
وی افزود: با تشکیل کارگروه های تخصصی، هدفمند و نظارت های متعدد زمینه آغاز سال تحصیلی با کیفیت را در سراسر استان فراهم کرده ایم و تمامی مدارس فارس آماده شروع سال تحصیلی هستند.
رییس آموزش و پرورش ناحیه 3 شیراز  نیز در این مراسم با بیان اینکه در سال جاری 72 هزار دانش آموز در مدارس این ناحیه مشغول به تحصیل خواهند شد گفت : نزدیک به 7 هزار کلاس اولی در ناحیه 3 شیراز از امروز سال تحصیلی خود را آغاز خواهند کرد.


محمد کماندار گفت: با برنامه ریزی های انجام شده شرایط خوبی برای دانش آموزان این ناحیه فراهم شده است و این اطمینان را به اولیا و خانواده ها میدهیم که فرزندانشان سال تحصیلی با کیفیتی را پشت سر خواهند گذاشت.

به اشتراک بگذارید :