16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ ۱۶:۳۴:۵۸
کد مطلب:  1697297
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران در برنامه گفتگوی ویژه خبری:
رویکرد آموزش و پرورش بازگشایی آرام، تدریجی، و مطمئن مدارس است

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان مازندران در برنامه گفتگوی ویژه خبری سیمای مازندران گفت: آموزش در مدارس استان در ابتدای سال تحصیلی به صورت مجازی و رویکرد آموزش و پرورش بازگشایی آرام، تدریجی، و مطمئن مدارس است.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علی دهقان» دربرنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه تبرستان ضمن آمادگی آموزش و پرورش استان برای شروع سال تحصیلی، تصریح کرد: سیاست وزارت آموزش در سال تحصیلی 1401-1400 بازگشایی آرام، تدریجی، مطمئن وایمن است و همچنین در بازگشایی حضوری مدارس، حفظ سلامت و ایمنی دانش‌آموزان و همکاران در اولویت آموزش و پرورش خواهد بود.

 

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه الگوهای آموزشی در مدارس کم جمعیت، مدارس با جمعیت متوسط و مدارس پرجمعیت، تدوین و به تمام مدارس استان ابلاغ شد، گفت: پس از تکمیل واکسیناسیون معلمان، دانش‌آموزان و همه افرادی که با دانش‌آموزان در ارتباطند، چنانچه اطمینان خاطر برای دستگاه تعلیم و تربیت فراهم شود و سلامت دانش‌آموزان و عوامل آموزشی مدارس تضمین شود، گام‌ها را برای بازگشایی مدارس برمی‌داریم.

 

وی با اشاره به پروژه مهر سال تحصیلی 1401-1400 با تاکید بر نقش مدیران مدارس، اظهار کرد: موثرترین نقش در پروژه مهر را مدیران مدارس بر عهده دارند. مدیران مدارس با همراهی خیرین و کمک مردم شرایط را برای دانش‌آموزان در قالب پروژه مهر از مدت‌ها قبل در جهت تمهید مقدمات و آماده‌سازی مدارس به‌ویژه درمورد مسائل مربوط به سلامت دانش‌آموزان انجام دادند و بسترهای لازم را برای حضور ایمن دانش‌آموران در مدارس فراهم آوردند.

 

دهقان با تأکید بر اینکه رویکردها به سمت بازگشایی حضوری مدارس است، ابراز کرد: در این خصوص طرح واکسیناسیون از مدت ها قبل شروع شده که مرحله اول آن به پایان رسید و مرحله دوم آن نیز تاکنون بیشتر از 75 درصد از فرهنگیان دز دوم واکسن را دریافت نمودند. همچنین در ارتباط با واکسیناسیون دانش‌آموزان، آن دسته از دانش‌آموزانی که متولد ۱۳۸۳ و قبل از آن می باشند می‌توانند برای ثبت نام و دریافت نوبت اقدام کنند.

 

وی در خصوص شبکه آموزشی شاد گفت: نرم‌افزار شاد قابلیت‌های بسیار متنوعی دارد و به عنوان بستر امن در قالب آموزش مجازی در کنار آموزش و پرورش خواهد ماند و استفاده از آن برای دانش‌آموزان عزیزمان رایگان است. همچنین نسخه جدید آن با قابلیت‌های بسیار متنوع ازجمله جلوه‌های بصری بهتر، گفتگوی تعاملی دانش‌آموزان و معلمان، فراهم نمودن امکانات برای دانش‌آموزان عزیز مدارس استثنایی، بهبود شرایط ارزشیابی، پیشرفت تحصیلی و طراحی آزمون‌ها رونمایی شد.

به اشتراک بگذارید :