13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ ۱۴:۴۲:۱۴
کد مطلب:  1697109
برگزاری دوره هوشمندشو برای دانش‌آموزان منتخب پژوهش سراهای دانش‌آموزی شهرستان‌های استان تهران

معاون آموزش متوسطه شهرستانها ی استان تهران از برگزاری مراسم اختتامیه اولین دوره هوشمندشو در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری خبرداد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل شهرستان های استان تهران، بهروز هاشمی گفت: دوره هوشمندشو، دوره ای کاربردی و پراز چالشهای متفاوت در حوزه اینترنت اشیا و با هدف استعدادیابی و عملی کردن ایده های دانش آموزان است.

وی گفت:این دوره یک دوره حمایتی از جانب معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پژوهش سراهای دانش آموزی می باشد که توسط آکادمی دانش پژوهان آتی در تابستان ١٤٠٠ با بیش از ٥٠ ساعت آموزش عملی فشرده در محل آزمایشگاه اینترنت اشیا و هوشمندسازی آموزش و پرورش منطقه ٧  برای  دانش آموزان منتخب پژوهش سراهای دانش آموزی شهرستانهای استان تهران و شهر تهران به صورت  انلاین  برگزار شد.

این مقام مسوول افزود: این دوره با هدف برقراری عدالت آموزشی در مناطق خاص شهرستانهای استان تهران و شهر تهران به صورت پایلوت اجرا شد که گسترش و تعمیق فرهنگ پژوهش ، خلاقیت و نوآوری و افزایش مشارکت و اثربخشی همگانی و تنوع دادن به دانش و مهارتهای مورد نیاز جامعه از اهداف دیگر آن بوده است.

در حاشیه این مراسم نمایشگاهی از دستاوردها و پروژه های دانش آموزان پس از یک ماه آموزش به نمایش درآمد و دانش آموزان توانستند ایده های ذهنی خود را به صورت عملی در قالب اینترنت اشیا به نمایش بگذارند.

 

به اشتراک بگذارید :