23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ ۱۴:۲۷:۳۹
کد مطلب:  1697065
جلسه توجیهی بازرسین نظارت بر اجرای پروژه مهر آموزش و پرورش آذربایجان شرقی برگزار شد

جلسه توجیهی بازرسین نظارت بر اجرای پروژه مهر آموزش و پرورش آذربایجان شرقی ظهر امروز در سالن اجتماعات اداره کل با حضور معاون مدیرکل و دبیر پروژه مهر استان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، عاشور اکرمی در جلسه توجیهی بازرسان نظارت بر اجرای پروژه مهر استان در خصوص مقدمات بازگشایی مدارس گفت: 98 درصد فرهنگیان استان واکسینه شده اند و 2 درصد باقی مانده ملزم به واکسینه شدن هستند چرا که نباید معلم عامل انتقال ویروس باشد.

دبیر پروژه مهر استان ادامه داد: مقدمات دیگر برای باز شدن مدارس رانندگان سرویس در شهر های بزرگ است که آمارش جمع شده و به بهداشت معرفی خواهند شد تا واکسینه شوند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه آمار مبتلایان در جهان برای زیر 12 سال 5 درصد است، واکسیناسیون بالای 12 سال با تعیین گروه های سنی جهت جلوگیری از تجمع در کشور آغاز شده است که تا به امروز 10 هزار دانش آموز پایه دوازدهم واکسینه شده است.

معاون آموزش متوسطه با تاکید بر اینکه پروژه مهر یک پروژه کلان است، در خصوص زمانبندی آموزشی گفت: زمانبندی اموزشی دوره متوسطه اول و دوم در فضای شاد در صبح است و ابتدایی بعد از ظهر است و اموزش تلوزیونی هم از سه مهر شروع می شود.

اکرمی با بیان اینکه امسال شبکه امید هم اضافه شده است و چهار شبکه اموزشی داریم، گفت: آموزش های تلویزیونی و شاد نباید در زمان مشابه باشند.

وی اظهار داشت: بحث کلی ایجاد کلاس بندی و برنامه مدرسه است و ثبت نام دانش اموزان خیلی اهمیت دارد و باید همه دانش اموزان ثبت نام کنند.

وی در پایان نظارت بر توزیع کتب درسی همه دانش آموزان و مدیریت نیروی انسانی که کلاسی بدون معلم نباشد تاکید کرد.

علی مظفری رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات استان نیز در این جلسه گفت: با توجه به اینکه بارگشایی مدارس بسیار مهم است اکیپ های بازرسی قبل از آغاز مدارس در نواحی و مناطق به صورت مستقیم نسبت به تمامی مقدمات بازگشایی و برنامه های درسی مدارس نظارت دارند.

وی اعلام کرد: گزارش بازرسین استانی به صورت مکتوب جهت رسیدگی و حل مشکلات در اختیار ستاد قرار می گیرد./ روشنی

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :