13 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ ۱۴:۰۳:۳۱
کد مطلب:  1696951
از سوی معاونت تربیت بدنی و سلامت ابلاغ شد؛
دستورالعمل «بسته تحولی ارتقای سوادحرکتی دانش آموزان ابتدایی»

از سوی معاونت تربیت بدنی و سلامت، دستورالعمل «بسته تحولی ارتقای سوادحرکتی دانش آموزان ابتدایی» به اداره کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، از آنجائی که کودکان، نوجوانان و جوانان دانش آموز، سرمایه های اصلی کشور و آینده سازان میهن اسلامی هستند و تربیت متوازن و تمام ساحتی دانش آموزان از مطالبات سندتحول بنیادین آموزش و پرورش است به نحوی که در بیانیه ارزش های این سند بر سلامت جسمانی و نشاط دانش آموزان تأکید شده است؛ از سوی معاونت تربیت بدنی و سلامت، دستورالعمل «بسته تحولی ارتقای سوادحرکتی دانش آموزان ابتدایی» جهت اجرا، به اداره کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ شد.

در بخش هایی از این دستور العمل آمده است؛

  • میزان سوادحرکتی دانش آموزان در مرحله اولیه یا پیش آزمون حداکثر تا پایان مهرماه صورت می گیرد. سپس با اجرای پروتکل تمرینی سه ماه با مشاوره آموزگار و مشارکت و همکاری خانه و مدرسه، دانش آموزان سوادحرکتی خود را ارتقا داده و در اسفندماه آزمون مرحله ثانویه برگزار خواهد شود و نتایج آن مورد تحلیل قرار خواهد گرفت.
  • منابع مورد نیاز این پروژه از اعتبارات معاونت تربیت بدنی و سلامت تأمین خواهد شد و دریافت هرگونه هزینه از دانش آموزان با هر عنوانی ممنوع است.

دستورالعمل «بسته تحولی ارتقای سوادحرکتی دانش آموزان ابتدایی» را از اینجا مشاهده کنید.

 

به اشتراک بگذارید :