28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ ۱۲:۴۶:۴۳
کد مطلب:  1696633
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان:
معلمین ثابت کردند که در شرایط سخت هم آموزش را ادامه خواهند داد/ والدین شرکای ما در نظام تعلیم و تربیت هستند

لیلا سادات ابطحی گفت: خانواده‌ها حق دارند نگران سلامت فرزندان خود باشند اما آموزش و پرورش تمام شرایط حضور دانش‌آموزان در مدرسه را با توجه به اقتضای مدرسه توسط مدیران و کادر اجرایی رصد می‌کند و خانواده ها بدانند که اگرفرزندانشان آموزش را در زمان مناسب دریافت نکنند، آسیب می‌بینند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، در سی و یکمین روز از شهریور ماه ۱۴۰۰، لیلا سادات ابطحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با حضور در در برنامه تلویزیونی صبحانه شبکه اصفهان در خصوص بازگشایی مدارس اظهارداشت: اولویت در بازگشایی مدارس سلامت دانش‌آموزان است و به همین دلیل آموزش را کم کم و به صورت اقتضایی، ایمن و تدریجی به سمت حضوری شدن خواهیم برد. امسال پس از ۲۰ ماه آموزش مجازی در مدارس، شاهد افت یاددهی و یادگیری بودیم و به همین دلیل عدالت آموزشی رعایت نشده است.

وی افزود: دانش‌آموزان در طی ماه‌های اخیر آسیب‌های زیادی در حوزه سلامت جسمانی، روانی، عاطفی، اجتماعی و معنوی دیده‌اند که به همین دلیل بایستی به سمت آموزش حضوری حرکت کنیم، خانواده‌ها حق دارند نگران سلامت فرزندان خود باشند اما آموزش و پرورش تمام شرایط حضور دانش‌آموزان در مدرسه را با توجه به اقتضای مدرسه توسط مدیران و کادر اجرایی رصد می‌کند و خانواده ها بدانند که فرزندانشان اگر آموزش را در زمان مناسب دریافت نکنند، آسیب می‌بینند.

 ابطحی ادامه داد: تجربه به ما نشان داده که باید نگران سنوات بعد از تحصیل دانش‌آموزان باشیم و آسیب در آینده جامعه تاثیر خواهد داشت که به همین دلیل باید حفاظت فردای جامعه را در نظر بگیریم.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به برگزاری جشن شکوفه ها و جشن غنچه ها خاطر نشان کرد: این دو مراسم را در روز یکم مهرماه به صورت نمادین برگزار و فرآیند تعلیم و تربیت را از سوم مهر آغاز می کنیم. مهر ماه؛ مهر مجازی است اما مدارس روستاها، مناطق عشایری و مدارس کم جمعیت، با دسته بندی مناسب می‌توانند آموزش را به صورت حضوری آغاز کنند. ضمن اینکه در هنرستان ها و مدارس کاردانش که کلاس کارگاهی وجود دارد کلاس‌ها با تعداد دانش‌آموزان کم برگزار می‌شود و بقیه مدارس نیز در آبان ماه به صورت تدریجی وارد آموزش حضوری می‌شوند.

وی تاکید کرد: کرونا بزرگترین فرصت برای خانواده‌ها بود تا با اهمیت کار معلمان و مدارس آشنا شوند و معلمین نیز ثابت کردند که در شرایط سخت هم آموزش را ادامه خواهند داد و قابلیت‌های خود را با کمترین تجهیزات نشان دادند. همچنین شبکه شاد به عنوان یک اپلیکیشن ملی روز به روز در حال پیشرفت است و صدا و سیما نیز با آموزش های تلویزیونی به مدد آموزش و پرورش و دانش آموزانی که دسترسی به فضای مجازی نداشتند آمد.

ابطحی تصریح کرد: والدین شرکای ما در نظام تعلیم و تربیت هستند و از آنها می‌خواهم همانطور که سال گذشته همراه ما بودند و اجازه ندادند آموزش بیش از این ضربه بخورد باز هم نقش حمایتی و نظارتی خود را به خصوص برای کلاس های اول و دوم ابتدایی اجرا کنند چرا که باید زمان آموزش را بسیار مغتنم بدانند و با همراهی خود آنها را از آموزش محروم نکنند.

به اشتراک بگذارید :