9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۰۱:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1696623
پیام سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید و هفته دفاع مقدس

سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید و هفته دفاع مقدس پیامی صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل معاونت پرروشی و فرهنگی پیام حسن شربت دار به این شرح است:


ماه مهربان مهر بهار تعلیم وتربیت است و استشمام شمیم دانایی و توانایی در این آغازین روزهای پاییز رنگ به رنگ نوید بخش روزهایی طلایی برای نسل نوپای جامعه است. مهر یادآور چهره مهربان معلمان جدید و دلسوز، دوستی های نو، کیف نو و بوی کتاب و دفتر های ورق نخورده است. مهر ماندگار در نزد همه کودکان ایران زمین است.  
مهر با همه مهربانی اش یادآور زخمی چند ساله بر پیکر این مرز و بوم قهرمان پرور و سلحشور است، زمانی دشمنان اسلام با تمام توان بر این مرز و بوم تاختند تا اثری از اسلام و ایران باقی نگذارند اما دلاورمردی ها و رشادت های فرزندانش در سایه هدایت های داهیانه پیر جمارن، امام خمینی (ره) اجازه نداد تا به قدر وجبی از این خاک، اسیر دژخیمان شود و دفاع مقدس ما تابلوی تمام نمایی است ازخودگذشتگی های مردمان این  سرزمین .
فرهنگیان و دانش آموزان در این بین سهم بسزایی داشتند و در کنار تعلیم و تربیت و آموختن و آموزش دادن درسهایی از جنس ایثار و  شهادت خلق کردند و با نثار 36 هزار شهید دانش آموز و 5 هزار فرهنگی شهید سهم اندکی از جلوه های ایثار و دفاع را رقم زدند.
مهر امسال رنگ و بوی اربعین سرور و سالار شهیدان دارد و در همان آغازین روزهای این ماه به سوگ ارباب بی کفن در اربعینش می نشینیم و یاد و خاطره شهیدان دشت نینوا و پیام آوران و پیامبران روز عاشورا را زنده نگه می داریم. 
جهان و همچنین کشور ما حدود بیست ماه است درگیر بیماری قرن شده است و این امر آموزش و پرورش را تحت الشعاع خود قرار داده است و به منظور حفظ سلامت آحاد جامعه، دانش آموزان از محیط مدرسه  و اماکن پرورشی دور مانده اند هرچند این تهدید با درایت خود معلمان و اولیای امر و مسئولان به یک فرصت تبدیل شد و آموزش ها به شیوه های غیر حضوری پیگیری شد اما تربیت با کنش و واکنش های حضوری میسر است لذا امیدواریم با کوشش و همکاری همه دست اندرکاران و افراد جامعه سال تحصیلی جدید را به صورت حضوری پی بگیریم.
اینک با جدیتی مضاعف ‌و در راستای تحقق اهداف بلند تربیتی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، در ذیل نصایح دلسوزانه مقام معظم رهبری مدظله العالی و بیانیه گام دوم انقلاب ، سیاست‌‌های اجرایی معاونت پرورشی و فرهنگی را در سال تحصیلی جدید پی می‌‌گیریم و در این راه، اولویت‌های راهبردی ذیل را سرلوحه برنامه‌ها و فعالیت‌های خود قرار می‌دهیم: 
توسعه و تعیمق فرهنگ انس با قرآن و ترویج اقامه نماز 
ایجاد فرصت های عادلانه در آموزش و پرورش
ارتقا سلامت جسمی و روحی معلمان و دانش آموزان
بهبود محتواهای آموزشی در زیست بوم جدید
ایجاد فضای امید و نشاط در مدارس

همچنین در این سال تحصیلی رویکرد کاهش آسیب های اجتماعی با تمرکز بر طرح ها و برنامه های ملی نماد، یاریگران زندگی، طرح همدل، پیام مشاور و ... در دستور کار خواهد بود.
اینجانب آغاز سال تحصیلی 1401-1400 را به جامعه بزرگ فرهنگیان و دانش‌آموزان و خانواده‌های عزیز ایشان تبریک عرض می‌کنم و سلامتی و توفیق روزافزون همه عزیزان را از درگاه حضرت حق مسئلت دارم.
حسن شربت دار
سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی

به اشتراک بگذارید :