16 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۰ ۰۹:۵۹:۲۳
کد مطلب:  TSr1vp0C
رئیس اداره تکنولوژی آموزشی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان:
پروژه مهر، موضوع ملی و فراسازمانی است که مربوط به همه بخش ها است و ادارات و سازمان های مختلف موظف به همکاری با آموزش و پرورش هستند.

امسال 31 شهریور ماه به عنوان روز شکوفه ها مطرح است و از آنجایی که مدارس پنج شنبه هر هفته تعطیل هستند، از سوی مجلس 3 مهرماه به عنوان روز بازگشایی اعلام شده است و مدیران مدارس باید مراسم زنگ مدرسه مورد نظر خود را در روز شکوفایی با حضور مسئولان منطقه برگزار کنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان مهرابی در جلسه بررسی پروژه مهر استان با حضور معاون آموزش متوسطه اداره کل، کارشناسان ادارات آموزش و پرورش مناطق و نواحی، رابطان و دبیران شورای پروژه مهر استان اظهار کرد: پروژه مهر، موضوع ملی و فراسازمانی است که مربوط به همه بخش ها است و ادارات و سازمان های مختلف موظف به همکاری با آموزش و پرورش هستند.

وی افزود: اعضای شورای پروژه مهر استان شامل مدیر کل به عنوان رئیس شورا ، معاون توسعه پشتیبانی به عنوان نایب رئیس و مسئول کمیته تعمیر و تجهیز و معاون آموزش متوسطه به عنوان دبیر شورا فعالیت دارند. باید در اولین جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه یکی از موضوعات، موضوع پروژه مهر با حضور فرماندار باشد.

مهرابی با اشاره به وظایف شورای پروژه مهر استان گفت: از جمله این وظایف شامل برنامه ریزی و تعیین فعالیت های استان در راستای سیاست گذاری شورای مرکزی پروژه مهر، تنظیم دستور جلسه برای کارگروه های پنج گانه، نظارت بر اجرای بهینه فعالیت های پروژه مهر در ادارات تابعه و مدارس دولتی و غیردولتی زیر پوشش هستند.

وی با اشاره به مطلب فوق گفت: از دیگر وظایف شورای پروژه مهر استان شامل تایید گزارش نهایی از فعالیت های پروزه مهر 95 توسط دبیر شورای استان جهت ارسال به وزارت متبوع و پیگیری مصوبات جلسه برای کارگروه های پنج گانه می باشد.

وی با اشاره به اهمیت روز بازگشایی مدارس در استان اصفهان گفت: امسال 31 شهریور ماه به عنوان روز شکوفه ها مطرح است و از آنجایی که مدارس پنج شنبه هر هفته تعطیل هستند، از سوی مجلس 3 مهرماه به عنوان روز بازگشایی اعلام شده است و مدیران مدارس باید مراسم زنگ مدرسه را در روز شکوفایی با حضور مسئولان منطقه برگزار کنند.

رئیس اداره تکنولوژی آموزشی اداره کل ادامه داد: در سال گذشته زنگ بازگشایی مدرسه در یکی از مدراس استثنایی ناحیه 2 با حضور مدیر کل و استاندار اصفهان زده شد.

وی در ادامه اظهاراتش به مهمترین وظایف کارگروه تعمیر و تجهیز اشاره کرد و افزود: آماده سازی فضای فیزیکی مدارس، تامین و تجهیز آزمایشگاه ها، کارگاه ها، کتابخانه ها و وسایل ورزشی، پیگیری امور مربوط به تعمیرات اساسی و پروزه های نیمه تمام، تعمیر و بهسازی وسایل مستعمل و جمع آوری وسایل اسقاطی از جمله این وظایف هستند.

مهرابی ادامه داد: توزیع به موقع بسته های آموزشی به ادارات، تخصیص اعتبار لازم به مدارس در خصوص هزینه های بازگشایی، استفاده از مشارکت نهادها، ارگان ها و مردم جهت تجهیز و آماده سازی مدارس از دیگر وظایف این کمیته هستند.

وی تاکید کرد: طبق دستور مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان، از تاریخ 25 شهریور لغایت 10 مهرماه کلیه عملیات عمرانی در مدارس تعطیل می شود.

 

به اشتراک بگذارید :