16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ ۱۰:۳۴:۱۹
کد مطلب:  1696169
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران برای بازگشایی ایمن مدارس تاکید کرد:
نظارت، پایش و ارزیابی سرویس های مدارس در دستور کار آموزش و پرورش است

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران از نظارت، پایش و ارزیابی سرویس‌های مدارس به منظور بازگشایی ایمن مدارس خبر داد.

 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» در جلسه کارگروه حمل و نقل مدارس استان که صبح امروز با حضور نمایندگانی از پلیس راهور، سازمان حمل و نقل شهرداری، راهنمایی رانندگی، اداره کل حمل و نقل و ... برگزار شد، سلامت دانش آموزان را خط قرمز آموزش و پرورش عنوان کرده و گفت: خوشحالیم که واکسیناسیون دانش آموزان آغاز شده است. در این راستا واکسیناسیون معلمان نیز در حال اتمام است و در این زمینه به خانواده‌ها اطمینان می‌دهیم که بازگشایی حضوری مدارس به صورت تدریجی و مطمئن خواهد بود.

وی افزود: در کنار عدالت آموزشی و دیجیتال، نظارت، پایش و ارزیابی از روند آموزش،  سرویس های مدارس و... برای ما بسیار مهم است و آن را در دستور کار خود قرار داده ایم.

 

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران ادامه داد: از آنجایی که سلامتی و امنیت دانش‌آموزان بحثی بسیار مهم است واکسیناسیون رانندگان نیز در مهرماه آغاز می‌شود تا مدارس به صورت تدریجی و آرام از آبان ماه به صورت حضوری بازگشایی شود.

سعدی پور با اذعان به یادگیری های از دست رفته دانش آموزان در زیست بوم جدید و ایام کرونا تاکید کرد: برای جبران یادگیری های از دست رفته نیازمند برگزاری کلاس های حضوری و بازگشایی حضوری مدارس هستیم از این رو تمام توان آموزش و پرورش معطوف به بازگشایی مطلوب، آرام و مطمئن مدارس است.

وی در پایان پیشنهاد کرد: برای امنیت ترافیک به ویژه در مقابل مدارس، طرح پلیس مدرسه بررسی و در صورت امکان راه اندازی و اجرا شود.

شایان ذکر است تعیین تکلیف نرخ خدمات حمل و نقل دانش آموزان، تعیین تکلیف شرکت های واجد شرایط حمل و نقل دانش آموزی، تعیین تکلیف واکسیناسیون رانندگان و آسیب شناسی حمل و نقل دانش آموزی در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به اشتراک بگذارید :