16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ ۱۰:۱۲:۴۷
کد مطلب:  1696121
فولادوند در نشست با شورای مرکزی انجمن اولیا و مربیان تصریح نمود
بخش اعظمی از مشکلات توسط اولیا حل و فصل می گردد

دومین جلسه شورای مرکزی انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش شهر تهران با حضور فولادوند مدیرکل؛ خوش قدم رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان و اعضای منتخب شورا در محل سالن کنفرانس شهید جهرمی برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران؛ فولادوند جلسه با نمایندگان منتخب اولیا را دلنشین دانسته و انجمن های اولیا و مربیان را یکی از نعمات بزرگ برای آموزش و پرورش دانست و اظهارداشت: بخش اعظمی از مشکلات توسط اولیا حل و فصل می گردد. و باید تلاش کنیم تا گفتمان مشترک و قانونمند بین این دو بخش را تقویت کنیم.

 وی افزود: در گذشته این ارتباط محدود به جذب مشارکت های مردمی بود و هنوز رد پای این نگاه وجود دارد ؛ درحالی که کمک های معنوی صدها برابر بیشتر از کمک های مالی می تواند باشد.همچنین لازم است اعضای انجمن های اولیا و مربیان به شرح وظایف خود واقف شوند .

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران مشکل فضاهای آموزشی نیروی انسانی و آسیب های اجتماعی را  3  بحران مهم شهر تهران در سال های اخیر برشمرد و گفت: رتبه شهر تهران در موضوع فضاهای آموزشی رتبه قبل از سیستان بلوچستان می باشد .حدود 20 هزار کلاس در شهر تهران نیاز به بازسازی تخریب و مقاوم سازی دارد و تراکم در کلاسهای شهر تهران 32 نفر است که نسبت به میانکین کشوری بالا می باشد.

فولادوند ادامه داد: در خصوص فضاهای آموزشی ارتباط بسیار خوبی با شورای اسلامی شهر و شهرداری تهران و همچنین خیرین مدرسه ساز جهت تامین زمین و فضاهای آموزشی داشته ایم .در خصوص نیروی انسانی تناسبی بین خروجی و ورودی نیروها وجود ندارد و امسال درحالی که حدود 2700نیروی ورودی داشته ایم؛ 11700خروجی داشته ایم .

وی تراکم بالای دانش آموزان در کلاسها و میزان مهاجرت های گوناگون به تهران را از عوامل ایجاد آسیب های اجتماعی در آموزش و پرورش شهر تهران قلمداد نمود و گفت: کارگروه مقابله با آسیب های اجتماعی و ستاد بحران در معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران تشکیل شده است . مشاوران را باتوجه به نوع آسیبهای نو پدید توانمند سازی کرده ایم .همچنین مراکز مشاوره را تقویت وگسترش داده ایم و در نظر داریم با توجه به زیست بوم جدید آسیبها را شناسایی و برنامه ریزی های مناسب را انجام دهیم .

مدیرکل آموزش و پرورش پایتخت در خصوص بازگشایی مدارس در مهرماه بیان نمود: در شورای آموزش و پرورش و ستاد کرونای تهران مصوب شد تا مدارس در مهر ماه به صورت مجازی فعالیت نمایند و دستورالعمل الگوی بازگشایی مدارس ابلاغ شده است که مدیر و شورای مدرسه باید با توجه به چک لیست ارائه شده و شرایط مدرسه خود درخواست بازگشایی را به منطقه ارائه نماید و در صورتی که شرایط اعلام شده به تایید کارگروه برسد با توجه به نوع الگوی منتخب فعالیت حضوری خود را آغاز خواهند نمود همچنین  در خصوص پایه اول و دوم ابتدایی برنامه ریزی های لازم در حال انجام است تا بصورت گروه های کوچک چند نفره امکان حضور دانش آموزان جهت آشنایی با مدرسه و معلم فراهم شود .

فولادوند خواستار حضور اعضای شورای مرکزی در اولین جلسه روسای مناطق شدند تا انتظارات اولیا را مستقیما به اطلاع روسای مناطق آموزش و پرورش برسانند .

در ادامه جلسه خوش قدم رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش شهر تهران نیز گزارشی از فعالیت های صورت گرفته از زمان تشکیل شورا تا جلسه جاری ارائه نمود و از اعضا به عنوان نمایندگان شهر تهران خواست تا مطالبات عمومی اولیا درسطح مناطق شهر تهران احصا و درجلسات پیگیری شود .

در این نشست صمیمی اعضای شورا به ارائه نظرات وپیشنهادات خود پرداختند.

به اشتراک بگذارید :