19 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ ۰۹:۵۷:۵۶
کد مطلب:  1696023
سرپرست وزارت آموزش و پرورش، در آئین تجلیل از معلمان و عوامل برنامه مدرسه تلویزیونی ایران؛
در رویکردهای نوین آموزشی، «آموزش های تلویزیونی» و «آموزش های مجازی» جزیی از ارکان نظام تعلیم و تربیت خواهد بود

سرپرست وزارت آموزش و پرورش، در آئین تجلیل از معلمان و عوامل برنامه مدرسه تلویزیونی ایران، گفت: ما به گذشته باز نمی گردیم چرا که در رویکردهای نوین آموزشی، «آموزش های تلویزیونی» و «آموزش های مجازی» جزیی از ارکان نظام تعلیم و تربیت خواهد، بنابراین باید در این زمینه، برنامه های دقیق تری داشته باشیم.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، عصر امروز علیرضا کاظمی در آئین تجلیل از معلمان و عوامل برنامه مدرسه تلویزیونی ایران که در تالار فرهنگ تهران برگزار شد،  با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدا، اظهار کرد: حدود دو سال است که شرایط سختی را پشت سر می گذاریم و  در این مسیر، همکاران خوبی را از دست دادیم، لذا جای بسیاری از معلمان و مجاهدان عرصه تعلیم و تربیت در کلاس های درس خالی است.

وی افزود: از همه اضلاع و ارکان کار بزرگ آموزش های مجازی، که در شرایط سخت بیماری، تلاش کردند، تقدیر می کنم.

کاظمی تصریح کرد: کرونا خسارت هایی در عرصه های مختلف؛ فرهنگی اجتماعی، اقتصادی، و ...، را به جامعه وارد کرد اما بزرگترین خسارت را به تعلیم و تربیت زد.

وی افزود: در دوران کرونا، اولین دستگاهی که به کمک آموزش و پرورش آمد، صدا و سیمای جمهوری اسلامی بود که تمام قد به میدان آمد و با راه اندازی مدرسه تلویزیونی، در عرصه آموزش آرامش ایجاد کرد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش، خاطرنشان کرد: از تجربه حاصل شده با نهایت بهره مندی را داشته باشیم و  در آینده برنامه ریزی متفاوتی در عرصه آموزش داشته باشیم.

وی ادامه داد:  ما به گذشته باز نمی گردیم لذا آموزش های تلویزیونی و مجازی جزیی از ارکان تعلیم و تربیت خواهد بود، بنابراین باید در این زمینه، برنامه های دقیق تری داشته باشیم.

کاظمی ادامه داد: در بحث آموزش های تلویزیونی باید الگویی مناسب ارایه شود.

 وی کار معلمان تلویزیونی را فوق العاده برشمرد و اظهار کرد: همکاران ما به پهنای کشور یک کارگاه بزرگ آموزشی را خلق کردند و یک فرصت بزرگ آموزشی را در اختیار دانش آموزان قرار داند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به پایان آموزش های تلویزیونی، گفت: ارائه آموزش های تلویزیونی نیازمند تلاش های زیر ساختی است، امروز پایان یک کار بزرگ و سوم شهریورماه آغاز یک کار بزرگ دیگری است.

وی ادامه داد: سال تحصیلی جدید را از روز شنبه با سه شعار «استمرار آموزش»، «ارتقای کیفیت» و «تضمین سلامت» آغاز خواهیم کرد

به اشتراک بگذارید :