18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ ۱۰:۲۰:۰۰
کد مطلب:  1695915
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در اختتامیه مسابقات شطرنج کارکنان آموزش و پرورش استثنایی:
تربیت نیروی انسانی کارآمد و سالم از طریق اشاعه «فعالیت های ورزشی» امکان پذیر است

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در اختتامیه بیست و یکمین دوره مسابقات شطرنج کارکنان شاغل در آموزش و پرورش استثنایی کشور، گفت: تربیت نیروی انسانی کارآمد و سالم از طریق اشاعه فعالیت های ورزشی امکان پذیر است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سیدجواد حسینی در اختتامیه بیست و یکمین دوره مسابقات شطرنج کارکنان شاغل در آموزش و پرورش استثنایی کشور، که به صورت مجازی برگزار شد، گفت: یکی از ساحت های شش گانه تعلیم و تربیت در سند تحول بنیادین ساحت تربیت بدنی و سلامت است که این ساحت به طور مستقیم و غیر مستقیم بر پنج ساحت دیگر تعلیم و تربیت اثرگذار است.

حسینی عامل و کارگزار اصلی تحول در سازمان ها را نیروی انسانی فکور و خلاق دانست و گفت: اگر منابع انسانی به فعلیت برسد، بزرگ ترین عامل تحول در سازمان و بزرگ ترین رکن پیشرفت جامعه یعنی سرمایه انسانی، فراهم شده است و یکی از رسالت های اصلی نظام تعلیم و تربیت تبدیل منابع انسانی به سرمایه های انسانی است.

وی افزود: در سازمان ها یکی از عوامل کارآمدی منابع انسانی، نشاط و شادابی و سرزندگی آنها  است و ورزش یکی از منابع  ایجاد نشاط و شادابی است.

حسینی تصریح کرد: نیروی انسانی کارآمد و سالم باید بدن سالم و با نشاط داشته باشد که این امر از طریق تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی میسر است.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی، تصریح کرد: نظریه تعلیم‌وتربیت تمام ساحتی بر این تأکید دارد که باید به دنبال تربیت انسان‌های تمام ساحتی باشیم که در تمام ابعاد شخصیتی و مغزی رشد کرده باشند.

وی افزود: «مغز ورزی»، یکی از ویژگی های شطرنج است و برگزاری مسابقات ‌شطرنج راهی برای تمام مغزی شدن منابع انسانی است.

حسینی با بیان این که در سال جاری سه بسته تحولی در آموزش و پرورش استثنایی تدوین و اجرایی شده است؛ گفت: یکی از بسته های تحولی سازمان آموزش و پرورش استثنایی بسته تحولی «جشنواره نشاط» است  که با رویکرد اجرای برنامه های ورزشی گروهی و خانوادگی تدوین شده است.

شایان ذکر است؛ بیست و یکمین دوره مسابقات ورزشی  کارکنان شاغل در آموزش و پرورش استثنایی کشور در رشته شطرنج با حضور ۱۲۸نفر و به صورت مجازی به میزبانی استان البرز برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :