16 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۰ ۰۹:۳۵:۵۷
کد مطلب:  s0IzfXLO
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان:
پروژه مهر 95 نماد برنامه ریزی، بهره وری و کارایی است

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: پروژه مهر 95، بحث مدیریتی ؛ نماد برنامه ریزی؛ بهره وری؛ اثربخشی و کارایی است .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان رحیم محمدی در جلسه بررسی موضوع پروژه مهر استان در سال 1395 اظهار کرد: در سال گذشته شعار ما، مستندسازی بود و 4 رویکرد را در بحث مستندسازی اعلام کردیم از جمله رویکرد دانشی به معنای تبدیل دانش ذهنی به دانش کاربردی، رویکرد اطلاعاتی، رویکرد نوآوری و خلاقیت، رویکرد یادگیری هستند.

وی افزود: در شورای پروژه مهر استان با توجه به اهمیت این بحث، به این نتیجه رسیدیم که اگر بخواهیم فرایند اجرایی موثر داشته باشیم باید ارتباط موثری با رابطین مناطق برقرار کنیم.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان ادامه داد: شعار امسال این پروژه را ارزیابی در نظر گرفتیم و زمانی که صحبت از اعتبارسنجی می شود، یعنی باید ارزیابی درستی از مراحل مختلف اجرای این پروژه داشته باشیم.

رحیم محمدی، هدف اصلی پروژه مهر 95 را بازگشایی مطلوب مدارس دانست و افزود: عوامل موثر تاثیرگذار در این بازگشایی، آماده بودن فضا است که در این راستا نیز باید مباحث مربوط به تجهیزات، کتب درسی، برنامه درسی و ....کاملا مهیا باشند و به منظور نیل به این اهداف باید برنامه ریزی درستی انجام شود.

وی عنوان کرد: در این پروژه بعد زمان اهمیت بسزایی دارد چرا که متولیان امر در اجرای این پروژه از 15 تیر لغایت 15 مهرماه فرصت اجرا، مدیریت و ارزیابی بخش های مختلف آن را بر عهده دارند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه امسال با چند چالش روبرو هستیم، گفت: یکی از چالش های موجود، هدایت تحصیلی است که تمام تلاش ما این بود که بعد از اجرای این طرح، از چارچوب هایی که به بهتر اجرا کردن برنامه های آموزشی و تطابق با نیاز دانش آموزان دارد، اقدام به ایجاد مدلی کنیم و خوشبختانه اجرای این تصمیم و تفویض، 110 درصد جواب داد چرا که مسئولان نواحی و مناطق اقدام به مدیریت این موضوع کردند و در حال حاضر آنچه اهمیت دارد این است که امروز روز آخر ثبت نام پایه دهم است.

وی ادامه داد: چالش دوم این است که اجرای نظام 6_3_3 به دوره دوم متوسطه رسیده است به طوری که اجرای این نظام به پیچیده ترین قسمت خود رسیده است.

رحیم محمدی عنوان کرد: در بحث استقرار پایه دهم باید به چند نکته توجه شود. اول، تعیین تکلیف دانش آموز در مدرسه برای تحصیل و آماده سازی معلمان با محتوای جدید کتب درسی با برگزاری دوره های ضمن خدمت که در این راستا باید اقدام به شناسایی معلمان متخصص جهت تدریس کتب جدیدالتالیف کنیم.

 

به اشتراک بگذارید :