27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ ۱۱:۱۵:۰۰
کد مطلب:  1695825
پیام مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان به مناسبت بازگشایی مدارس و آغاز هفته دفاع مقدس :

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان در آستانه فرا رسیدن فصل بازگشایی مدارس و آغاز هفته دفاع مقدس پیامی صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان، در پیام ایرج بیت اللهی آمده است:

 به نام خداوند لوح و قلم

فرا رسیدن بهار تعلیم و تربیت و تقارن آن با  هفته دفاع مقدس که پیوند دو مولفه ی ارزشمند خِرَد و اندیشه و ایثار و جوانمردی است را با تاسی از سیره سرور و سالار شهیدان که الهام‌بخش حرکت جامعه اسلامی در مسیر کسب علم و معرفت و شرافت و آزاد اندیشی است، گرامی می داریم.

به روح والا و پرفتوح شهیدان بالاخص  شهدای گرانقدر دانش آموز و فرهنگی سلام و درود می فرستیم و  تجلی زیبای مهر و فصل رویش خرد و خردورزی را به رهپویان طریق علم و معنویت؛ دانش آموزان و فرهنگیان تلاشگر، اولیا و مربیان عزیز و آحاد جامعه تبریک و تهنیت عرض می نماییم.

همانطور که همگان مستحضرند ، در دو سال اخیر پدیده ویروس منحوس کرونا، کشور و جامعه جهانی را با چالش های بزرگی مواجه ساخته که در این میان عرصه تعلیم و تربیت نیز از پیامدهای این بیماری همه گیر در امان نمانده است.

بدون تردید صیانت از جان دانش آموزان و سلامت جسم و روان نسل آینده ساز جامعه، مهمترین و اولین  اولویت خادمان ملت در آموزش و پرورش است و ملاحظه ی نگرانی خانواده ها به عنوان شریک اصلی نظام تعلیم و تربیت، مورد امعان نظر ویژه خدمتگزاران آنان قرار دارد.

بدیهی است آموزش و پرورش با بررسی دقیق و همه جانبه شرایط حاکم، وفق مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا که مرجع تعیین دستورالعمل های بهداشتی کشور است، همه توان و ظرفیت خود را برای سال تحصیلی جدید با بهره گیری از روش های متنوع آموزشی( حضوری، غیرحضوری و مجازی) بسیج کرده است تا علاوه بر حفاظت از سلامت دانش آموزان، در پیشبرد اهداف آموزشی و تربیتی نیز اهتمام جدی داشته باشد.

پرواضح است با تکیه بر تجارب حاصله و در سایه جهاد علمی معلمان و مدیران که با فداکاری و از خودگذشتگی همواره چراغ تعلیم و تربیت را روشن نگاه داشته اند، امسال نیز بر این مهم کمر همت بسته ایم تا بتوانیم با درک صحیح شرایط و همراهی خانواده های عزیز و  اقدامات پیش بینی شده، با اهتمام  به  رعایت اصل سلامت دانش آموزان و عدالت آموزشی، به ویژه تأمین فرصت های یادگیری مناسب برای دانش آموزان مناطق کمتر توسعه یافته،

سال تحصیلی جدید را پرشور و با نشاط آغاز نماییم.

در این مجال فرصت را مغتنم شمرده، به نمایندگی از همه دست اندرکاران امر تعلیم و تربیت، مراتب سپاس و قدرشناسی را از قاطبه ی معلمان شریف، متعهد و دلسوز استان که تلاش صادقانه ی خود را وقف تعلیم و تربیت دانش آموزان نمودند، ابراز  نمایم و  امیدوارم دانش آموزان عزیز نیز با توکل به خدای متعال و تلاش و کوشش در فراگیری علم و دانش، همت خود را مضاعف نمایند که آینده،  بی تردید متعلق به خود آنان است.

در پایان امیدواریم بتوانیم با عزمی راسخ در سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب،

در مسیر وصول چشم اندازها و تحقق اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، خدمتگزاری شایسته  برای مردم عزیزمان باشیم و در سایه همدلی و همراهی همه دلسوزان تعلیم و تربیت، شاهد پیشرفت همه جانبه جامعه با تربیت نسلی خلّاق، مبتکر، نواندیش  و مومن و متعهّد باشیم،انشاءالله.

 

ایرج بیت اللهی

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان

مهر ۱۴۰۰

به اشتراک بگذارید :