18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ ۱۷:۴۸:۰۰
کد مطلب:  1695535
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در آئین تجلیل از معلمان و عوامل برنامه مدرسه تلویزیونی ایران خبر داد:
پخش 19 هزار برنامه آموزشی در قالب 94 ماده درسی در «مدرسه تلویزیونی ایران»

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از پخش 19 هزار برنامه آموزشی در قالب 94 ماده درسی در «مدرسه تلویزیونی ایران» خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، عصر امروز، علیرضا کمرئی، در آئین تجلیل از معلمان و عوامل برنامه مدرسه تلویزیونی ایران که در تالار فرهنگ تهران برگزار شد، اظهار کرد: امروز در مراسم تقدیر از متولیان جبهه تعلیم و تربیت هستیم که با تلاش خود در مدرسه تلویزیونی ایران حماسه بزرگ و با ارزشی آفریدند.

وی افزود: در مدرسه تلویزیونی 19 هزار برنامه مستقیم و غیرمستقیم پخش شد که 9 هزار و 500 برنامه آن مربوط به آموزش متوسطه بود.

کمرئی گفت: آغاز آموزش تلویزیونی نتیجه تلاش بی منت معلمان عزیز است که در شرایط سخت کرونا از خودگذشتگی کردند و پا به عرصه آموزش متفاوتی گذاشتند و در این راه بعضی از آن ها مریضی را نیز به جان خریدند.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش افزود: تنوع در تعداد عناوین درسی مقطع متوسطه، نیازمند برنامه ریزی دقیق بود که موفق شدیم در همان آغاز کار مدرسه تلویزیونی تعداد برنامه ها را تا 22 برنامه افزایش دهیم و تقریبا تمام دروس نظری پوشش داده شد و صدا و سیما با آموزش و پرورش به زبان مشترک رسیدند تا 94 ماده درسی پوشش داده شود. در شاخه متوسطه اول و فنی و حرفه ای هم هزار و 455 جلسه مهارتی برگزار شد.

کمرئی بیان کرد: ما در تمام مدت کرونا و شرایط سخت از معلمان مطالبه داشتیم و آن ها به صورت خودجوش آموزش را ادامه دادند اکنون نیز برای سال آینده برنامه ریزی های لازم را انجام داده ایم و به امید خدا از 3 مهر در یک همکاری مؤثر نهادها، شاهد یک هم افزایی خواهیم بود.

به اشتراک بگذارید :