22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ ۰۷:۵۵:۲۰
کد مطلب:  1695517
سومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان زنجان برگزار شد

سومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان زنجان با حضور ، استاندار زنجان، معاون سیاسی امنیتی استاندار و مدیر کل آموزش و پرورش زنجان و سایر اعضا شورا در محل سالن پیامبر اعظم استانداری زنجان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، "فتح الله حقیقی" استاندار زنجان با اشاره به اینکه سه ماه است که در استان زنجان ستاد بازگشایی مدارس به ریاست معاون سیاسی‌امنیتی استاندار برای بازگشایی مدارس با رعایت حداکثری پروتکل‌ها و ارزیابی آن تشکیل شده است، افزود: به همین دلیل انتظار داریم تا فعالیت مدارس در صورت حضوری بودن با حداکثر رعایت پروتکل‌های بهداشتی باشد.

فتح‌الله حقیقی با اشاره به معلمانی که دز دوم واکسن خود را دریافت نکرده‌اند، گفت: واکسینه شدن همه معلمان باید پیش از آغاز به کار حضوری کلاس‌های درس انجام شود.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان ۱۸ ساله برای دریافت واکسن فراخوان شده‌اند، تصریح کرد: خانواده‌ها مطمئن باشند تا زمانی که بستر لازم و امن برای حضور دانش‌آموزان در کلاس‌های درس مهیا نشود، کلاس‌ها بازگشایی نمی‌شود.

حقیقی با تاکید بر اینکه همه مصوبات شورای آموزش و پرورش باید اجرایی شود، عنوان کرد: باید آمادگی‌های محیطی علاوه‌ بر رعایت کامل پروتکل‌ها باید مورد توجه قرار گیرد.

استاندار زنجان خاطرنشان کرد: از روزهای آتی سرعت واکسیناسیون گروه‌های سنی با سرعت بیشتری انجام خواهد شد و در ۱۰ روز آینده خبرهای خوبی به مردم داده خواهد شد.

حسن مظفری مدیر کل آموزش و پرورش استان در شورای آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه بر اساس اعلام ثبت ‌احوال استان، امسال ۲۰ هزار و ۵۵۲ نفر به سن هفت سال رسیده و می‌توانند برای پایه کلاس اول ابتدایی ثبت‌نام کنند، اظهار کرد: تاکنون ۲۱ هزار و ۳۲۸ دانش‌آموز در استان برای پایه اول در مقطع ابتدایی و ورود به مدرسه ثبت‌نام کرده‌اند.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان زنجان عنوان کرد: ۸۳۰ نفر بیشتر از آمار اعلامی از سوی اداره‌کل ثبت‌احوال استان زنجان در مدارس ابتدایی ثبت‌نام کردند.

وی با اشاره به اینکه مهاجرت به استان یکی از دلایل افزایش تعداد کلاس اولی‌ها است، اضافه کرد: امسال ۲۰۰ هزار دانش‌آموز در استان و در سه مقطع، تحصیل خواهد کرد.

مظفری با اشاره به بازنشسته شدن یک هزار معلم در سال‌جاری گفت: امسال سهمیه استخدام یک هزار و ۱۲۵ نیرو در استان صادر شده در حالی که در سال‌های گذشته حداکثر ۲۵۰ نفر امکان جذب وجود داشت.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان زنجان با بیان اینکه براساس برنامه‌ریزی‌ها انجام شده، هیچ مدرسه‌ای در روز اول مهر بدون معلم نخواهد بود، ادامه داد: سال گذشته استان زنجان در ثبت‌نام کتب درسی رتبه پانزدهم را داشت، اما امسال جزو هشت استان نخست است و در حال حاضر توزیع کتب درسی دانش‌آموزان آغاز ‌شده و نهایتا تا روز سوم مهر ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه در استان زنجان تعداد مدارس روستایی زیاد ولی تعداد دانش‌آموزان این مدارس با توجه به تعداد مدارس کم‌تر است، ادامه داد: طبق دستورالعمل‌ها کلاس‌های درس روستایی زیر ۱۵ نفر از اول مهر ماه با گروه‌بندی حضور دانش‌آموزان، برگزار خواهد شد.

مظفری با اشاره به اینکه در رابطه با مدارسی با کمتر از ۳۰۰ دانش‌آموز، عنوان کرد: بر اساس پیش‌بینی‌ها این مدارس از اول آبان در صورتی که چک‌لیست توسط مدیران به طور کامل رعایت شده باشد، با گروه‌بندی دانش‌آموزان برای حضور در کلاس درس، فعالیت خواهد کرد.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان زنجان با اشاره به مدارس بالای ۳۰۰ دانش‌آموز در صورت رعایت شدن چک‌لیست‌ها از ۱۵ آبان‌ماه با گروه‌بندی دانش‌آموزان برای حضور در کلاس، فعالیت خواهند کرد، عنوان کرد: باید توجه داشت که در صورت حضوری یا غیرحضوری بودن فعالیت مدارس، شبکه شاد از روز نخست فعالیت خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در صورتی که کلاس‌های مدارس روستایی حضور برگزار نشود، احتمال اینکه دانش‌آموزان این مدارس به لحاظ درسی آسیب ببینند زیاد است، بیان کرد: تاکنون ۸۰ درصد معلمان  و فرهنگیان استان دز اول واکسن خود را دریافت کرده‌اند.

به اشتراک بگذارید :