14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ ۰۷:۴۴:۵۷
کد مطلب:  1695509
مدیرآموزش و پرورش شهرستان فلاورجان:
ارتقاء کیفیت آموزشی، آموزش تلفیقی درسایه سلامت و صیانت از جایگاه معلمان

حسین علی امینی گفت: بازگشایی مجازی مدارس همزمان باسراسر کشور در سطح شهرستان روز شنبه سوم مهر انجام و در کلیه مدارس شهرستان زنگ بازگشایی نواخته خواهد شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و به نقل از  روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش فلاورجان،حسینعلی امینی مدیرآموزش و پرورش فلاورجان در آستانه بازگشایی مدارس درگفتگو با واحد خبرشهرستان در خصوص پروژه مهر اظهارداشت: مدارس ازماهها قبل در بحث پروژه مهر و بازگشایی فعالیتهای خوبی را آغاز کرده اند و آماده آغاز مهری همراه با مهربانی در سایه سلامتی خواهند بود.

وی افزود: کرونا مشکلات زیادی را طی دوسال اخیر برای آموزش و پرورش ایجاد کرد و سال تحصیلی جدید که مقارن با آغاز هفته دفاع مقدس است را به فال نیک گرفته و با اقدامات جهادی خوبی که همکاران ما در مدارس انجام داده اند امیدواریم بتوانند کاستی ها و کمبودها را برطرف نموده و مهری بدون دغدغه را آغاز کنیم.

حسینعلی امینی مدیرآموزش و پرورش در خصوص زنگ بازگشایی مدارس تصریح کرد: بازگشایی مجازی مدارس در سطح شهرستان همزمان باسراسر کشور روز شنبه  سوم مهر آغاز و در کلیه مدارس شهرستان زنگ بازگشایی انجام خواهد شد و به صورت نمادین باحضور مسئولین در دبیرستان شاهد فاضل زنگ نمادین بازگشایی نواخته خواهد شد،همچنین سی و یکم شهریور ماه همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس زنگ مقاومت و ایثار در دبستان شاهد کشاورز انجام خواهد گرفت و روز یکم مهرماه روز شکوفه ها را به صورت نمادین در مدرسه سهیل قریشی و نوجویان برگزار خواهیم کرد.

مدیرآموزش و پرورش پیرامون نحوه آموزش از ابتدای مهر گفت: در خصوص نحوه آموزش سیاست این است که ابتدا به صورت مجازی کلاسهای درس آغاز خواهد شد و امسال متفاوت از سال قبل برنامه آموزشی را براساس اقتضای هر مدرسه و به تدریج  مدارسی که از جمعیت کمی برخوردار هستند با مجوز ستاد ملی کرونا به صورت حضوری آغاز کنیم.

امینی در گفتگو با واحد خبر شهرستان به اهمیت واکسیناسیون دانش آموزان اشاره کرد و اظهارداشت: آنچه که مهم است بحث واکسیناسیون دانش اموزان است که اگر این کار به خوبی انجام شود و از سلامت دانش اموزان اطمینان حاصل کنیم می توانیم این قول را بدهیم که از اواخر آبان و ابتدای آذر کلاسها را به صورت حضوری آغاز کنیم بااین حال اولویت ما سلامت دانش اموزان است و سپس آموزش و این یک مسئله مهم است که خانواده های گرامی باید به آن توجه داشته باشند.

مدیرآموزش و پرورش "ارتقاء کیفیت آموزشی ـ آموزش تلفیقی درسایه سلامت و صیانت از جایگاه معلمان را شعار سال تحصیلی 1401 – 1400 مدیریت آموزش و پرورش فلاورجان معرفی کرد و افزود: امیدواریم بتوانیم در راستای این شعار حرکت کنیم و اهداف آموزش و پرورش را در شهرستان محقق نماییم.

حسینعلی امینی همچنین عنوان کرد: در شهرستان بیش از 202 مدرسه در حال فعالیت هستند که از این تعداد بیش از 20000 نفر در مقطع ابتدایی،حدود 15570 دانش اموز در مقطع متوسطه اول و دوم در مدارس مشغول به تحصیل خواهند شد که به تفکیک 9045 نفردر مقطع متوسطه اول،3372 نفر در مقطع متوسطه دوم نظری و 3151 نفردر مقطع فنی وکارو دانش که در مجموع بیش از35000 هزار دانش آموز در سال تحصیلی جدید آموزش خواهند دید

وی در پایان خاطرنشان کرد: کرونا با وجود تهدیدها ومشکلاتی که ایجاد کرد باعث شد آموزش مجازی جایگاه ویژه ای پیدا کند و در سالهای آتی هیچ مدرسه ای دیگر به دلیل مشکلاتی از قبیل آلودگی و ... تعطیل نخواهد شدچراکه از این پس آموزش، ترکیبی از حضوری و مجازی خواهد بود و امیدواریم بتوانیم همگی توجه خود را به این موضوع معطوف کنیم که به بهترین وجه اولا سلامتی دانش اموزان را تضمین و تأمین کنیم و ثانیا آموزشی ارائه دهیم که بتواند دانش آموزانی در تراز جمهوری اسلامی تربیت کند.

به اشتراک بگذارید :