2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ ۲۲:۴۶:۲۶
کد مطلب:  1695245
استاندار فارس دردیدار با اعضای ستاد بازگشایی مدارس استان تاکید کرد:
ضرورت معرفی الگوهای موفق به دانش آموزان برای تشویق آنها به تحصیل و تلاش برای موفقیت در آینده

استاندارفارس گفت: باید تلاش کنیم ارزش های دفاع مقدس در طول دوران تحصیلات به دانش آموزان منتقل شود و با این مفاهیم ارزشمند آینده تربیتی فرزندان کشور را تضمین کنیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در جمع اعضای ستاد پروژه مهر (آغاز سال تحصیلی) مدارس فارس با بیان این که آغاز فعالیت مدارس و بوی ماه مهر برای جامعه شادی آفرین و نشاط آور است، اظهارداشت: این امید و شادی و توجه به نسل آینده را باید به جامعه تزریق کنیم.

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به این که دغدغه ما کیفیت و نظم و ترتیب آموزشی است، افزود: اگر حضور دانش آموزان در مدارس برای آبان ماه مدنظر است باید برنامه ریزی دقیقی صورت گیرد تا رفت و آمد و امور آموزشی دچار اختلال نشود.

رحیمی با تاکید بر این که بازگشایی مدارس باید بر عهده شورای مدارس باشد، گفت: در کنار تحصیل، سلامتی دانش آموزان نیز اهمیت دارد و برای بازگشایی مدارس باید با همکاری دانشگاه علوم پزشکی زمینه لازم را فراهم کرد.

استاندارفارس با تاکید بر این که گسترش امید و نشاط باید مورد توجه جدی قرار داشته باشد، ادامه داد: امید و نشاط باعث کاهش آسیب های فرزندان جامعه می شود و برای این منظور می توان الگوهای موفق را به دانش آموزان معرفی کرد تا باعث تشویق آن ها به تحصیل و تلاش برای موفقیت در آینده شود.

دکتر رحیمی به مدیران آموزش و پرورش فارس تاکید کرد تا آخرین روز از مسئولیت باید با جدیت به فعالیت های خود ادامه دهید و وظایف پدری و معلمی خود را در کنار مسئولیت مدیریت آموزش و پرورش به صورت جدی پیگیری کنید.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس نیز گفت: فعالیت رسمی مدارس در فارس همزمان با سراسر کشور سوم مهرماه، آغاز می‌شود.

فرهاد اسماعیلی افزود: تصمیم‌گیری نهایی در خصوص نحوه آموزش به دانش آموزان برعهده شورای مدرسه است و البته تصمیمات باید منطبق با مصوبات ستاد مدیریت کرونا باشد.

اسماعیلی با اشاره به اینکه روند آموزش در کلانشهرهایی نظیر شیراز، فعلا غیرحضوری است و امکان دارد در آینده، با در نظر گرفتن شرایط و امکان رعایت دقیق پروتکل‌ها، تغییر کند، گفت: برای برگزاری آموزش حضوری طبق استانداردهای بهداشتی، فاصله یک و نیم متری دانش‌آموزان تعیین شده است و شورای مدرسه نیز باید مطابق با همین دستورالعمل‌ها تصمیم گیری کند.

 وی افزود: بیش از ٩٠ درصد فرهنگیان استان تاکنون واکسینه شده‌اند و افراد باقیمانده نیز امکان دریافت واکسن را دارند و بحث واکسیناسیون دانش‌آموزان نیز به تازگی آغاز شده است.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش فارس نیز گفت: خوشبختانه با استفاده از پست‌بندی نیروهای حق‌التدریس، نیروهای خرید خدمات و نهضتی و استفاده از بازنشستگان کمبود نیروی استان را جبران کرده‌ایم و برای شروع سال تحصیلی با کمبود معلم مواجه نیستیم.

محسن کلاری گفت: فضاهای آموزشی برای شروع سال تحصیلی جدید آماده و بهسازی شده اند و هرگاه تصمیم ستاد ملی کرونا بر آموزش حضوری باشد در فارس آمادگی برگزاری کلاس ها به صورت حضوری وجود دارد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس نیز گفت: خوشبختانه با ارزیابی های انجام شده از روند پروژه مهر ادارات آموزش و پرورش سراسر استان، مدارس از آمادگی خوبی برای آغاز سال تحصیلی برخوردار هستند.

رسول قانونی گفت: کارگروه های تخصصی پروژه مهر امسال از اردیبهشت ماه تشکیل شد تا زمینه لازم برای برگزاری آموزش به دو صورت حضوری و غیر حضوری را داشته باشیم. 

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس نیز گفت: ثبت نام و سنجش کلاس اولی ها در سراسر استان با کیفیت و به خوبی انجام شده است و سنجش پیش دبستانی ها نیز در سراسر استان آغاز شده است.

محمد فیاض پور گفت: ۳۰۰ نفر مدرس میانی را از بین معلمان استان آموزش داده و تربیت کرده ایم و ۳۰ نفر از این مدرسان در سطح کشور آموزش دیده اند تا محتواهای جدید را به همه معلمان استان آموزش بدهند.

به اشتراک بگذارید :