13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ ۱۴:۲۷:۲۰
کد مطلب:  1694823
آموزش‌های مجازی پاسخگوی نیازهای تحصیلی کلاس اولی‌ها می‌شود؟

با بازگشایی مدارس و برگزاری کلاس‌های مجازی دانش آموزان پایه اول دبستان که تجربه‌ای از حضور در مدرسه ندارند بیشترین تأثیر را از وضع موجود می‌گیرند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قم به نقل از تسنیم، مریم سادات پناهنده معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش استان، با اشاره به امکاناتی که برنامه شاد در بحث آموزش و یادگیری ایجاد کرده اظهار داشت: شبکه شاد با رفع نواقص و مشکلاتی که داشت تا حدی در حل  مسئله یادگیری دانش آموزان در پایه‌های مختلف مؤثر بوده، همچنین تقویت زیرساخت‌های آموزشی در این میان بسیار راهگشا است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش‌ و پرورش استان قم با تأکید بر اولویت حفظ سلامتی دانش آموزان تصریح کرد: مدارس در راستای ارتقاء کیفیت آموزشی باید محتوی مناسبی ارائه دهند از طرف دیگر همه تلاش ما فراهم آوردن بهترین شرایط آموزشی برای دانش آموزان عزیز است.

به گفته پناهنده زیرساخت‌های لازم برای هر نوع آموزش در مدارس ایجادشده و همکاران فرهنگی ما برای هر سه سناریوی آموزش مجازی، حضوری و ترکیبی آماده هستند.

وی بابیان آمار چند هزارنفری بازماندگان از تحصیل عنوان کرد: امسال پوشش جذب دانش آموزان پایه ابتدایی 109 درصد است که این پوشش شامل دانش آموزان استان، مهاجران و بازماندگان از تحصیل هستند.

این مسئول آموزشی با اشاره به تحصیل 30 هزارنفری دانش آموزان پایه اولی افزود: زنگ شکوفه‌ها روز پنجشنبه 1مهرماه ، ساعت 9:30 به‌صورت مجازی و مستقیم از شبکه استانی، برنامه شاد و مدرسه تلویزیونی پخش خواهد شد.

وی بابیان برنامه بازگشایی مدارس در سال گذشته خاطرنشان کرد: امسال به دلیل وضعیت موجود و شدت شیوع بیماری کرونا حضور فیزیکی دانش آموزان به هر شکلی قابل‌قبول نبوده، مدارس نیز اجازه برگزاری کلاس‌های حضوری را ندارند.

به اشتراک بگذارید :