10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ ۱۴:۲۲:۰۱
کد مطلب:  1694805
سرپرست وزارت آموزش و پرورش در آیین رونمایی از نسخه جدید شبکه آموزشی دانش آموز (شاد):
ایجاد شبکه آموزشی دانش آموز(شاد)، مهم ترین اتفاق در فصل نوین آموزش های مجازی است

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در آیین رونمایی از نسخه جدید شبکه آموزشی دانش آموز (شاد) گفت: ایجاد شبکه آموزشی دانش آموز(شاد)، مهم ترین اتفاق در فصل نوین آموزش های مجازی است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، پیش از ظهر امروز، علیرضا کاظمی؛ در آستانه آغاز سال تحصیلی 1402-1401 و در آیین رونمایی از نسخه جدید شبکه آموزشی دانش آموز «شاد»، که با حضور خبرنگاران در ساختمان شهید رجایی، برگزار شد؛ اظهار کرد: در آستانه سال تحصیلی، آموزش و پرورش توانست با بهره گیری و ارتقای شبکه شاد، این پلتفرم به بهترین وجه و کارکرد در اختیار معلمان و دانش آموزان قرار دهد، و با کمک تجربه دوساله همکاران، استفاده بهینه از فضای شاد را داشته باشد که این، مهم ترین اتفاق در آموزش و پرورش و فضای تعلیم و تربیت است.

کاظمی افزود: سال تحصیلی جدید را از از روز اول مهر در «مدرسه تلویزیونی» ایران و «شبکه شاد»، آغاز خواهیم کرد و البته «بازگشایی حضوری» و حضور دانش آموزان در محیط مدارس را هم با کمک همکاران و اولیا و مربیان خواهیم داشت.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با قدردانی از حمایت مسئولان صدا و سیما در راه اندازی «مدرسه تلویزیونی» گفت: سال گذشته آموزش و پرورش با برنامه‌ریزی های گسترده و عملیاتی و حمایت و همکاری صدا و سیما، مدیران و معلمان، موفق به ارائه آموزش های غیرحضوری، استمرار آموزش و ارتقا سطح علمی دانش آموزان شد و بخش عظیمی از روند آموزشی «نظام تعلیم و تربیت»  از طریق شبکه های تلویزیونی و بستر فضای مجازی، ارتقا پیدا کرد.

وی گفت: شعار ما در آموزش و پرورش استمرار آموزش، ارتقای کیفیت و تضمین سلامت است؛ در مورد این سه کلید واژه در آموزش و پرورش بررسی های وسیعی صورت گرفته است که در حوزه استمرار آموزشی، آماده سازی سه مسیر ارائه آموزش از طریق «برنامه های تلویزیونی»، « شبکه شاد» و بستر فضای مجازی اتفاق افتاده است.

کاظمی با تأکید بر اهمیت سلامت دانش‌آموزان در آغاز سال تحصیلی جدید، گفت: حفظ سلامت دانش آموزان، اولویت اول ماست و این مسأله در تمام برنامه ها، مدنظر ما بوده است.

 سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: بازگشایی حضوری مدارس با توجه به سیاست‌های ستاد ملی کرونا و دستور ریاست‌جمهوری به مدارس اعلام خواهد شد؛ در این زمینه واکسیناسیون معلمان تقریباً به اتمام رسیده و واکسیناسیون اولیا دانش آموزان، رانندگان سرویس مدارس و دانش‌آموزان از پایه دوازدهم به پایه های پایین تر در دستور کار وزارت آموزش و پرورش قرار داردکه امیدواریم با اتمام آن ها، زمینه حضور دانش‌آموزان در مدارس را داشته باشیم.

کاظمی با اشاره به این که زیرساخت‌های لازم برای اجرای پروتکل های بهداشتی در مدارس، ایجاد شده است، بیان کرد: سرانه بهداشتی به حساب مدارس واریز خواهد شد تا مدیران الزامات لازم را مهیا کنند تا فضای امنی را برای حضور دانش آموزان در مدارس، فراهم کنیم.

وی با بیان این که با شیوع کرونا، تمام ارگان ها ی کشور، با آسیب هایی مواجه شده اند، گفت: در آموزش و پرورش نیز با شیوع کرونا، با وجود تلاش های همکاران، آسیب هایی از جمله افت تحصیلی دانش آموزان و نزول کیفیت یادگیری ماندگار برای دانش آموزان ایجاد شد که برای رفع آن محتوا های درسی در بالاترین کیفیت با تدریس توانمندترین معلمان، متناسب با زیست بوم جدید و روش‌های جدید ضبط شد و در اختیار دانش آموزان قرار گرفت.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش  با  اشاره به آغاز سال تحصیلی از اول مهرماه بیان کرد: برنامه درسی سال تحصیلی جدید، به مدارس ابلاغ شده و نحوه مدیریت آن اطلاع رسانی شده است.

وی گفت: ارتقای شبکه شاد اتفاق خوبی است که ما را با کیفیت بهتری از این پلتفرم روبرو می کند. امروز با بهبود زیرساخت‌ها ی این پلتفرم، بخش عظیمی از مشکلات که سال قبل در شبکه شاد شاهد آن بودیم را رفع کرده ایم.

کاظمی گفت: در نسخه جدید شبکه شاد، داشبورد هایی در اختیار مدیران قرار داده شده که می‌توانند یک نظارت دقیق تر و بهتر در مدارس و کلاس داشته باشند و امکان اضافه شدن به تعداد مکالمات و برنامه صوتی که سرعت معلم را بالا برده است ایجاد شده است.

کاظمی افزود: همچنین،  اضافه شدن موتور مرورگر شاد یا «شادبین» کمک زیادی به دسترسی دانش‌آموزان به فضای امن علمی و مورد نیاز خواهد کرد.

وی ادامه داد: بهبود عملکرد حضور و غیاب دانش آموزان، ارتقای ارزشیابی ها و برگزاری آزمون‌ها با اعتبار و روایی و استانداردهای بهتر و طراحی کاربردی جدید این پلتفرم، می‌تواند به ماندگاری و حضور دانش‌آموزان کمک کند و این یکی از بزرگترین دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران در دوران کرونا است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: شبکه شاد به عنوان شبکه پایدار آموزشی در دوران کرونا و شبکه اصلی ارائه آموزش های مجازی و مکمل،در دوران پس از کرونا شناخته شده است که از آن به عنوان ظرفیتی در تحقق «عدالت آموزشی» بهره خواهیم گرفت.

کاظمی تصریح کرد: امروز با کمک «شبکه شاد»، بزرگترین کارگاه را در بین دانش‌آموزان معلمان و اولیا خواهیم داشت و شاد را به بزرگترین پایگاه آموزشی تبدیل کردیم که دانش آموزان می توانند از بهترین تدریس ها با وجود معلمان بسیار خوب و فرهیخته استفاده کنند.

 

به اشتراک بگذارید :