22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ ۱۳:۲۳:۱۰
کد مطلب:  1694593
معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی:
گزارش ها از استان زنجان بیانگر تلاش های مستمر و برنامه محور است

جلسه پروژه مهر استان در رابطه با آغاز سال تحصیلی با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی  به صورت مجازی در سالن تجلی اداره کل برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، حسن ملکی معاون وزیر و رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، گفت : گزارش ها از استان زنجان بیانگر تلاش های مستمر و برنامه محور در استان است ، با این تلاش ها امید گذر از مشکلات بیش از پیش پرنگ تر می شود .

وی در ادامه افزود : میثاقی که ما از حوزه صف تا ستاد باید باهم ببندیم، همت بلند، مدیریت جهادی و تشریک مساعی برای حل مسائل آموزش و پرورش است، چرا که آموزش و پرورش مسکن ملی ماست.

ملکی تصریح کرد :  همانگونه که در سناد بالادستی بر محوریت مدارس تاکید شده است در برنامه‌ریزی‌ها باید به سمتی برویم که این مهم عملی شود،  چرا که مدیران مدارس بهترین افراد و جایگاه برای شناسایی و حل مشکلات مدارس هستند .

معاون وزیر و رییس سازمان پژوهش اظهار داشت : کمیته سلامت مدارس باید در همه مدارس فعال باشد تا بتواند میزان آمادگی مدارس را برای بازگشایی و حضور دانش آموزان ارزیابی نماید و همچنین آگاه سازی و توجیه اولیا از طریق انجمن اولیا مربیان شورای مدرسه شورای معلمان و کمیته سرآمد صورت پذیرد.

ملکی با اشاره به بهرمندی از ظرفیت انجمن اولیا و مربیان در مدارس ابراز داشت : برای آموزش حضوری ، مجازی و نیمه حضوری استان ها مخیر هستند،  اقتضایی بودن آموزش دقیقا به همین مفهوم اشاره دارد هر استان بر اساس اقتضائات در خصوص نحوه حضور دانش‌آموزان تصمیم گیری نماید .

در این جلسه حسن  مظفری مدیرکل آموزش و پرورش استان گزارشی از وضعیت آمادگی مدارس جهت آغاز فعالیت های آموزشی و تربیتی  ارائه نمود .

 

به اشتراک بگذارید :