10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ ۱۰:۵۲:۲۶
کد مطلب:  1694151
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران خبر داد:
راه اندازی خط ملی نماد(1570) در نیمه اول مهر

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران از راه اندازی خط ملی نماد(1570) در استان مازندران از نیمه اول مهر 1400 خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «محمد شعبانی» با اعلام این خبر گفت: خط ملی نماد با شماره 1570 در حقیقت یک اورژانس دانش‌آموزی است که در دو بخش مشاوره عمومی و مداخله اورژانسی برای دانش‌آموزان فعالیت می کند.

وی افزود: خط ملی 1570 در مرکز مشاوره استان مستقر بوده و از ساعت 8 صبح تا 8 شب با حضور کارشناسان دوره دیده مشاوره غیرحضوری به صورت دوشیفته فعال خواهد شد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: دانش‌آموزان با گرفتن شماره 1570 بدون هیچ پیش شماره هی مشکل خود را با کارشناسان ما در میان می گذارند. درصورتی که مشکل حاد نبوده و در خصوص مسائل مشاوره تحصیلی و از این دست باشد، ضمن مشاوره تلفنی به هسته های مشاوره شهرستان ها ارجاع خواهند شد.و در صورت حاد بودن مشکل، کارشناسان مرکز به صورت مداخله ای وارد عمل شده و اقدامات لازم را از طریق تیم فوریتهای روانی اجتماعی مستقر در شهرستانها به صورت خدماتی از مشاوره تا مددکاری انجام خواهند داد.

وی با اشاره به ایجاد ائتلاف خط نماد بیان کرد: تعدادی از نهادهای خدمات رسان از قبیل دانشگاه علوم پزشکی، پلیس، قوه قضائیه و ... و نهادهای حمایتی از قبیل کمیته امداد، بهزیستی و ... در این امر با آموزش و پرورش همکاری می کنند و برای این امر، ائتلافی با عنوان ائتلاف نماد تشکیل شده است.

شعبانی خاطرنشان کرد: فعالیت این مرکز از نیمه اول مهرماه به صورت رسمی در استان آغاز خواهد شد.

شایان ذکر است که کلمه«نماد» کلیدواژه «نظام مراقبتهای اجتماعی دانش‌آموزان» می باشد.

به اشتراک بگذارید :