10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ ۱۰:۰۶:۴۹
کد مطلب:  1694057
در راستای پروژه مهر 1400؛
جزئیات بازگشایی مدارس از زبان سرپرست آموزش و پرورش دماوند

سرپرست مدیریت آموزش و پرورش دماوند با اشاره به اطلاعیه های وزارتی ضمن اعلام جزییات بازگشایی مدارس از مهرماه، موفقیت در بازگشایی حضوری مدارس را نیازمند «مشارکت حداکثری خانواده‌ها و معلمان» دانست.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و به نقل ازدماوند، فتحعلی خبر داد: روزهای چهارشنبه ۳۱ شهریورماه و پنج شنبه اول مهرماه، جشن شکوفه ها و غنچه ها برای نوآموزان کلاس اولی در مدارس دماوند برگزار خواهد شد و حضور دانش آموزان کلاس اولی و نوآموزان پیش دبستانی در این مراسم با رعایت کامل شیوه نامه ‌های بهداشتی و گروه بندی امکان پذیر خواهد بود.

سرپرست مدیریت آموزش و پرورش دماوند تاکید کرد: امسال شروع سال تحصیلی با حضور حداقلی دانش‌آموزان به صورت ترکیبی، تدریجی و تلفیقی برنامه‌ریزی شده است.

وی گفت: در اطلاعیه شماره (۴) وزارت آموزش و پرورش درباره بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید که عصر روز یکشنبه منتشر شد، آمده است: مدیران مدارس، آگاه سازی خانواده‌ها و همکاران را نسبت به ضرورت‌های تعلیم و تربیت حضوری و نقش آنان در کیفیت بخشی به برنامه‌ها را از طریق «انجمن اولیا و مربیان» و «شورای معلمان» و برگزاری جلسات مشترک یا مجزای گفت و گوی فعال و اثربخش با اولیا و مربیان، به‌صورت کاملاً برنامه‌ریزی شده و هدفمند، پیگیری کنند.

فتحعلی تصریح کرد: بازگشایی تدریجی مدارس با ارزیابی های بهداشتی و حداکثر آمادگی همراه خواهد بود و با اولویت مدارس روستایی،کارگاهی و مهارتی) انجام می شود.

وی افزود: برنامه‌ریزی می کنیم که پایش و مراقبت از سلامت دانش آموزان در مدرسه و همکاری با ناظران بهداشتی صورت گیرد.

سرپرست مدیریت آموزش و پرورش دماوند اظهار داشت: تعداد افراد در کلاس‌ها با احتساب ۱.۵ متر فاصله و ۲.۲۵ متر مساحت برای هر نفر در نظر گرفته می شود. البته در بخش‌های عمومی مدرسه، مواجهه چهره به چهره فاصله ۱.۵ متر باید رعایت شود که این نیاز به توجیه کردن دانش آموزان توسط خانواده ها و نظارت همکاران ما در مدارس دارد.

فتحعلی همچنین فعالیت‌های ورزشی فرهنگی را بر اساس اطلاعیه وزارت متبوع به صورت انفرادی و با گروه های حداکثر ۱۵ نفره، و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در محیط های باز بلامانع دانست.

به اشتراک بگذارید :