21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ ۰۸:۱۵:۲۰
کد مطلب:  1693561
دیدار مدیر کل و اعضای کمیته پروژه مهر استان با آیت الله مدرسی

مدیر کل و اعضای کمیته پروژه مهر استان در آستانه فرارسیدن ماه مهر و بازگشایی مدارس با آیت الله مدرسی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛آیت الله مدرسی امام جمعه بخش مرکزی یزد در این دیدار با اشاره به نقش آفرینی معلمان در دوران دفاع مقدس بر تجلیل و تکریم آنان تاکید کرد.

آیت الله مدرسی گفت: تدبیر،نوع دوستی،دلسوز بودن،خیراندیشی،حلم و بردباری،صبر و بخشش و قناعت از خصایص مورد نیاز معلمان است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به خصایص مورد نیاز دانش آموز به عنوان طالب علم اشاره کرد و اظهار داشت :میل،اراده،فرصت،ادب،معنویت،و اهل نگهداری علم و دوراندیشی و تحلیل را از ضرورت های استفاده از علم و حفظ زندگی دنیا و آخرت دانست.

آیت الله مدرسی  گفت:آسیب شناسی جدی برای دوران شیوع کرونا و آموزش غیر حضوری در آموزش و پرورش باید صورت گیرد  تا بتوانیم با شناسایی مشکلات و برطرف کردن آن گامی در جهت تحقق اهدافمان بر داریم.

  امام جمعه بخش مرکزی یزد نکته جدی و مهم را شناسایی راهکارهای جبران مباحث آموزشی و تربیتی برای دوران شیوع کرونا ذکر کرد و خواستار اعتماد سازی برای خانواده ها جهت واکسیناسیون عمومی شد.

آیت الله مدرسی برتری دانش آموزان یزدی از لحاظ علمی در کنکور سراسری را نشات گرفته از روحیه معنوی،توکل و توسل آنان دانست و اظهار داشت: دلیل موفقیت دانش آموزان معنویت،توکل و توسل و روحیه ی خداباوری و خدامحوری انان است.

وی خواستار ایجاد فضای معنوی در شبکه دانش آموزی شاد و پیوند مدرسه ،مسجد ،خانواده و بسیج در صورت غیر حضوری بودن مدارس در سال تحصیلی پیش رو شد.

تقویت شبکه دانش آموزی شاد،توسعه و تقویت مدارس معارف و صدرا،اجرای طرح حلقه های صالحین و پاسخگویی به مسائل و شبهات دانش آموزان و راه اندازی پویش های دینی و انقلابی و بهداشتی در بین دانش آموزان از دیگر مباحث مطرح شده توسط آیت الله مدرسی بود.

محسن موحدی فرد مدیر کل آموزش و پرورش استان هم در این دیدار گزارشی از وضعیت آموزش و پرورش استان ارائه کرد و گفت: آموزش و پرورش استان امسال حضور 263 هزار دانش آموز را تجربه می کند که نسبت به گذشته با افزایش 17 هزار نفری رو به رو هستیم .

 مدیر کل آموزش و پرورش استان به کمبود نیروی انسانی در سال 1400 اشاره کرد و گفت:همه همکاران ما در سطح استان ،شهرستان ،نواحی و مناطق  تلاش بی وقفه کردند تا این مشکلات مرتفع و تهدیدات به فرصت تبدیل گردد.

موحدی فرد به رشد خوب دانش آموزان در حوزه فنی و حرفه ای از 99/39 درصد به 77/42 درصد اشاره و اظهار امیدواری کرد بتوانیم شاهد تربیت دانش آموزانی کارآفرین و با مهارت باشیم تا گامی در راستای مقابله با بیکاری برداریم.

وی بازگشایی مدارس را در سال تحصیلی جدیدضروری دانست و اظهار داشت: توجه به سلامت دانش آموزان از اولویت های اصلی در بحث بازگشایی مدارس است.

واکسیناسیون فرهنگیان و دانش آموزان ،رعایت عدالت در ایجاد فرصت های آموزشی ، اقناع خانواده ها و حضور تدریجی دانش آموزان در فضای مدرسه  و نظارت گرم و انعطاف حداکثری از دیگر مباحث مطرح شده توسط مدیر کل آموزش و پرورش استان بود.

به اشتراک بگذارید :