18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ ۲۲:۳۰:۴۷
کد مطلب:  1693235
مدیرکل آموزش و پرورش قزوین خبر داد:
تشکیل کمیته‌های ۹ گانه برای تحقق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در استان

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی؛ حسنعلی اصغری مدیر کل آموزش و پرورش استان در همایش تجلیل از خانواده شهدای فرهنگی "معلمان پایه ریزان تمدن نوین اسلامی"، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر و با اشاره به مجاهدت‌های جانبازان و آزادگان گفت: آغاز هفته دفاع مقدس یادآور حماسه شکوهمند دوران پر افتخار هشت ساله دلاورمردانی است که به وجودشان افتخار می کنیم و قدردان همه خانواده های شهدای گرانقدر هستیم و تکریم خانواده این عزیزان را وظیفه خودمان می دانیم.

وی تصریح کرد: ما به عنوان میراث داران این تاریخ پر افتخار وظیفه داریم به درستی این اقدامات ارزشمند را با اندیشه و عقلانیت همراه با فضای معنوی به نسل آینده منتقل نماییم.

اصغری افزود: وظیفه ما در نظام تعلیم و تربیت کشور، تمدن سازی است، تمدنی که در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، همواره مطرح می شود، ما به عنوان معلمان و مدیرانی که در راستای تحقق این مهم برای افراد جامعه گام بر میدارند وظیفه خودمان را دراین بین بیش از آحاد جامعه  می دانیم.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: هدف اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران، زمینه سازی برای تحقق اهداف متعالی دین اسلام و فرهنگ اصیل ایرانی و تشکیل تمدن نوین اسلامی است.

اصغری اذعان داشت: آموزش و پرورش از طریق تبیین اهداف فردی و اجتماعی در جامعه بر اساس موازین شریعت مقدس اسلام، وظیفه ایجاد آگاهی و گرایش های عمیق برای انتقال ارزش ها و آداب اسلامی را بر عهده دارد.

این مقام مسئول گفت: ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی در تربیت اخلاقی، فردی اجتماعی، تولید علم و فناوری با شاخص هایی که که مختص یک جامعه رشد یافته متعالی است، زمینه ساز  دستیابی به رفاه نسبی و قطعا زمینه لازم به منظور تشکیل تمدن ایرانی اسلامی را فراهم می نماید.

وی تربیت سرمایه انسانی را مهمترین رکن توسعه و پیشرفت هر کشوری دانست و تصریح کرد: این امر با اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در کنار سایر برنامه های آموزشی و تربیتی محقق خواهد شد و معلمان پرورش دهنده مهمترین سرمایه یک ملت، یعنی سرمایه انسانی هستند.

اصغری خاطر نشان کرد: همه برنامه های آموزش و پرورش استان بر اساس سند تحول بنیادین و در راستای تحقق ساحت های شش گانه استوار است، شاخص های ارزیابی در فعالیت های آموزشی و پرورشی با ملاک سند تحول بنیادین سنجیده می شود.

وی ادامه داد: کمیته‌های ۹ گانه برای تحقق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در استان تشکیل شده است و باید بتوانیم با مشارکت همه افراد و ذیفعان این سند را اجرایی کنیم و آموزش و پرورش را به یک سازمان یادگیرنده تبدیل کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: با اجرای سند تحول بنیادین درشش ساحت تربیتی زمینه تربیت متوازن برای تمام دانش‌آموزان فراهم شده و سندتحول بنیادین، را سند تعلیم و تربیت جمهوری اسلامی ایران می دانیم.

اصغری افزود: اجرای راهبردهای سند تحول بنیادین با توجه تاکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، تاکیدات قانونی و همچنین نظرات کارشناسان و تحلیل گران حوزه تعلیم و تربیت رسالت اصلی ما  و مبنای فعالیت ما در آموزش و پرورش می باشد.

وی ادامه داد: با گسترش شایستگی‌های حرفه ای درتلاش هستیم تا تربیت تمام ساحتی دانش‌آموزان را مطابق سند تحول بنیادین محقق نماییم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خاطر نشان کرد: با افزایش تغییرات، دگرگونی‌ها و عدم قطعیت پیش‌بینی آینده در دنیای پرتحول امروز، برنامه‌ریزی و ترسیم چشم‌انداز و حرکت در این راستا امری بسیار ضروری و مهم است و تلاش داریم در مسیر چشم اندازهای تبیین شده حرکت نماییم.

وی هم‌افزایی و مشارکت حداکثری را از ویژگی‌‎های یک  سازمان متعالی و یادگیرنده نام برد و گفت: همواره تلاش داریم با ایجاد هم‌افزایی و با همکاری سایر دستگاه‌ها و نگاه عمیق علمی، اخلاق مدارانه و برنامه محور،  تمامی ظرفیت‌های موجود  را با اهداف نظام تعلیم و تربیت همراه نماییم؛ تحقق اهداف تعلیم و تربیت با مشارکت و هم‌افزایی امکان‌پذیر‌ است.

اصغری با بیان این موضوع که آموزش و پرورش بیشترین سهم را در فرهنگ سازی جامعه دارد گفت: با توجه به نقش کلیدی آموزش وپرورش در توسعه فرهنگی و اجتماعی جامعه، همواره برای ارتقای کیفیت آموزش دراستان تلاش می کنیم.

 

به اشتراک بگذارید :