20 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ ۱۴:۵۸:۰۹
کد مطلب:  1692897
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان:
رفع موانع موجود در بازگشایی مدارس مهمترین مسئولیت آموزش و پرورش است

محمد اعتدادی: هرآنچه در توان داریم باید به کار گیریم، تا در زمینه بازگشایی مدارس با کمترین چالش روبرو باشیم.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، در بیست و هشتمین روز از شهریورماه 1400، محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در جلسه معاونین آموزش ابتدایی و متوسطه ادارات آموزش‌وپرورش نواحی و مناطق استان اظهار داشت: این روزها جامعه با مسائل مختلفی روبروست و در شرایط خاصی به سر می‌بریم، بر همین اساس باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا از دغدغه خانواده‌ها کاسته شود و در فرصت باقیمانده ثبت‌نام دانش‌آموزان پیگیری گردد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان در ادامه بر اهمیت نقش معاونین آموزشی در اجرای پروژه مهر و بازگشایی مدارس تاکید نمود و اظهار داشت: در بحث بازگشایی مدارس هرآنچه در توان داریم باید به کار گیریم، تا باتوجه‌به مسیر پیش رو و مسئولیتی که به عهده داریم، با پشتوانه علمی شما و تجربه سال‌های گذشته در این زمینه با کمترین چالش روبرو باشیم.

وی افزود: در آستانه هفته بزرگداشت دفاع مقدس هستیم که اتفاقی بسیار بزرگ و با ارزشی است، ما در دستگاه آموزش‌وپرورش وظیفه آن را داریم تا به این موضوع مهم بپردازیم و دفاع مقدس و آرمان‌های شهدای انقلاب اسلامی را برای دانش‌آموزان تبیین کنیم. دانش‌آموزان باید بدانند که در سال‌های گذشته و تا قبل از انقلاب اسلامی، به بهانه‌های مختلف خاک این کشور را از آن جدا کردند اما در هشت سال دفاع مقدس، با خون شهیدان از تمامیت ارضی کشور دفاع شد؛ در نواختن زنگ بازگشایی و زنگ انقلاب نیز این موضوع باید موردتوجه قرار گیرد و برای زنگ انقلاب جایگاه خاصی قائل شویم.

اعتدادی در بخش دیگر سخنانش با اشاره به اهمیت بحث اطلاع‌رسانی در جهت جذب حداکثری دانش‌آموزان اظهار داشت: الگوی فعالیت آموزشی و تربیتی مدارس در شرایط کرونا به ادارات استان ارسال شده است. مهم‌ترین موضوع دراین‌خصوص بحث اطلاع‌رسانی برنامه‌ها به خانواده‌هاست. متأسفانه شاهد آن هستیم که با شیوع کرونا، اقدامات برخی از خانواده‌ها منجر به وقفه تحصیلی دانش‌آموزان شده است. نکته‌ای که باید موردتوجه قرار گیرد ترک تحصیل‌های پنهان مخصوصاً در مقطع ابتدایی است که باید در فرصت باقیمانده ثبت‌نام تمام دانش‌آموزان رصد شود و باقوت پیگیری شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان ادامه داد: تفاهم‌نامه‌ای با مخابرات امضا شده است که بخشی از حجم اینترنت ADSL خانگی به‌صورت رایگان در اختیار دانش‌آموزان و همکاران فرهنگی در جهت تحصیل و آموزش قرار داده می‌شود، همچنین بر اساس این تفاهم‌نامه تمامی نواحی و مناطق نیز به فیبر نوری مجهز می‌شوند.

به اشتراک بگذارید :