10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ ۱۳:۱۸:۵۲
کد مطلب:  1692647
یوسف بهارلو: سلامت دانش آموزان مهمترین اصل در بازگشایی مدارس است

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع شهرستان‌های استان تهران گفت: بازگشایی تدریجی مدارس با رفع نواقص و نیازمندی‌های مدارس به ترتیب الویت و ارزیابی‌های بهداشتی در دستور کار است.

به گزارش خبرگزاری فارس از تهران، یوسف بهارلو معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع شهرستان های استان تهران صبح امروز در جلسه روسای نواحی و مناطق در مورد شروع پرنشاط سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ بر اساس رعایت اصل سلامت دانش آموزان و همکاران اظهار کرد: با توجه به رسالت آموزش و پرورش اولویت، سلامت دانش آموزان، معلمان و خانواده ها در فعالیت های آموزشی و حضوری دانش آموزان در مدارس است.

وی گفت: تلاش ما بر این است که برای کمبود نیروی انسانی با مساعدت مرکز نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش با توجه به نزدیک شدن به بازگشایی مدارس تا قبل از زنگ بازگشایی تامین شود.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع شهرستان های استان تهران با اشاره به بکارگیری نیروهای جدید عنوان کرد:کلیه مرتبطین با مدارس اعم از معلمان، والدین و اعضاء خانواده های دانش آموزان، رانندگان سرویس مدارس و سایر نهادهای مرتبط در امر آموزش ما را یاری کنند.

بهارلو ضمن اشاره به دستورالعمل و تمهیدات مقدماتی بازگشایی مدارس گفت: دستورالعمل تمهید مقدمات آموزش های حضوری با مشارکت وزات آموزش و پرورش و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تهیه شده است و با تامین بودجه مورد نیاز آموزش و پرورش برای توسعه بیشتر زیرساخت‌های بهداشت مدارس را در اولویت قرار داده ایم.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع شهرستان های استان تهران گفت:  بازگشایی تدریجی مدارس با رفع نواقص و نیازمندی‌های مدارس به ترتیب الویت و ارزیابی‌های بهداشتی و حداکثر در دستور کار است و همچنین در سطح شورای معاونین استان کارگروه‌های نظارت و بازشماری نیازمندی‌های مدارس مناطق و نواحی تشکیل شد که نتایج آن به صورت روزانه رصد و موانع بازگشایی رفع می ‌شود.

به اشتراک بگذارید :