25 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ ۱۲:۱۳:۰۹
کد مطلب:  1692535
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان؛
هفته دفاع مقدس با کلید واژه ما مقتدریم در پیشانی برنامه‌ها باید دیده شود

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی چهل و یکمین سالگرد هفته دفاع مقدس در 29 شهریور 1400 در محل اداره کل آموزش و پرورش استان با حضور معاون پرورشی و فرهنگی، برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کل استان زنجان، جعفر گنج خانلو؛ معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان، در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی چهل و یکمین سالگرد هفته دفاع مقدس،  ضمن ادای احترام به محضر شهدای دفاع مقدس و آرزوی سلامتی مقام معظم رهبری، درایت و ظرافت در برنامه‌های هفته دفاع مقدس را جزو کارهای اصلی این ایام برشمرد و عنوان کرد:  چهل و یکمین سالگرد هفته دفاع مقدس با کلید واژه ما مقتدریم در پیشانی برنامه‌ها باید دیده شود و پیامی دارد که حس حماسه و شجاعت را از آغازین روزهای دفاع مقدس تا به امروز پیوند می دهد.

 این مقام مسئول ضمن تقدیر و تشکر از عوامل برگزاری این مراسم، چهار ویژگی دفاع ۸ ساله را بدین صورت عنوان کرد و گفت: دفاع ما مقدس بود؛ به این دلیل که ریشه در فرهنگ عاشورایی و مکتب عاشورایی دارد.

وی در ادامه گفت: دفاع ما حماسه بود؛ در خاطرات شهدا و رزمندگان سرتاسر شور و حماسه بود که در شرایط عادی انجام چنین کارهایی غیر ممکن می نمود و این است که این نسل از انسان های پاک سرشت ماندگار شدند.  دفاع ما مظلوم بود، امروزه نیز مظلوم است و این ویژگی و ظرایف هنوز بازگو نشده و در دل انبوه رسانه‌ها گم شده و بازگویی اینها وظیفه ماست.

وی ادامه داد: دفاع ما الگوی مدیریتی داشت و کار جهادی و عزمی جهادی داشت، دفاع مقدس ما 8 سال نبود بلکه همچنان ما در حال دفاع مقدس هستیم.  8 سال به صورت نظامی و ۴۰ سال به صورت اقتصادی و اجتماعی.

گنج خانلو با اشاره به کنگره ملی ۳۵۳۵ شهید استان استان زنجان و برگزاری باشکوه این مراسم گفت: دشمن هنوز هست، ارزش ها و آرمان ها همچنان هستند و ادامه دارند.

وی در ادامه تاکید کرد:  پیوند اربعین و دفاع مقدس در تمامی برنامه ها باید دیده شود رسالت ما انتقال پیام دفاع مقدس به آیندگان می باشد و باید تلاش کرد تا این شور و حماسه به صورت مکتوب ماندگار به نسل آینده برسد.

 

 

به اشتراک بگذارید :