16 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۹ ۱۳:۵۵:۰۱
کد مطلب:  xAcPZkLt
مدیرعامل کانون پرورش فکری در میزگرد توسعه مشارکت خبرداد:
فعالیت 120 کتابخانه سیار و 53 کتابخانه پستی کانون در کشور

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ، از فعالیت 120 کتابخانه سیار و 53 کتابخانه پستی کانون در کشور خبرداد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پروش، پیش ازظهر امروز علیرضا حاجیان زاده، در دومین روز از سی و سومین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور که در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است، در میزگرد توسعه مشارکت با ارائه گزارشی از مهمترین فعالیتها و برنامه های کانون پرورش فکری، از طرح افزایش 150 مرکز عرضه محصولات این کانون در هر سال خبر داد و گفت: در حال حاضر تنها 104 مرکز عرضه محصولات فرهنگی در کشور وجود دارد  و طبق برنامه سالانه 150 مرکز به این میزان افزوده خواهد شد تا در یک برنامه پنج ساله، تمام مناطق کشور امکان دسترسی به محصولات کانون را داشته باشند.

 مدیرعامل کانون پرورش فکری با بیان اینکه این نهاد فرهنگی نهادی وابسته به وزارت آموزش و پرورش کشور است که کار آن طراحی برنامه هایی برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان است، اظهار کرد: کانون مراکزی تحت عنوان مراکز فرهنگی هنری دارد که محل ارتباط ما با دانش آموزان است. این مراکز فعال و مجهز به کتابخانه و کارگاه های فرهنگی و هنری برای فعالیتهای ادبی و هنری دانش آموزان هستند.

او دیگر فعالیت کانون را مراکز سیار روستایی عنوان کرد و گفت: در حال حاضر 120 کتابخانه سیار در کشور مشغول فعالیتند که به همراه مربی به مناطق دورافتاده مراجعه می کنند و در کنار اینها 53 کتابخانه پستی هم در کشور فعال است که به تمام نقاط کشور کتاب ارسال می کند. همچنین گاهی بچه ها نگارشهایی هم دارند که برای ما ارسال می کنند و ما سعی می کنیم آنها را چاپ کنیم. برای استفاده کودکان معلول و کم توان نیز 20 مرکز به تازگی شروع به کار کرده است که این طرح نیز در حال افزایش است و همه این فعالیتها در راستای توسعه عدالت آموزشی و فرهنگی در کشور است.

حاجیان زاده تأسیس مراکز تخصصی برای دانش آموزان سطوح بالای تحصیلی، برگزاری جشنواره های متنوع ادبی و هنری در طول سال، حضور در مجامع بین المللی مانند کنوانسیون حقوق کودک سازمان ملل و سایر مجامع بین المللی را نیز از فعالیتهای دیگر این کانون دانست و افزود: در کانون هفت زبان زنده دنیا نیز تدریس می شود که هم اکنون 237 مرکز آموزش تخصصی زبان در سراسر کشور فعال است و می توان کار آموزش زبان را با مربی های استاندارد و مورد تأیید کانون در تمامی مدارس کشور انجام داد و امیدواریم آموزش و پرورش نیر در این زمینه ها همکاری خود با کانون را ادامه دهد.

به اشتراک بگذارید :