19 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ ۰۷:۴۱:۴۸
کد مطلب:  1691637
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان قزوین:
نخستین وبینار مجازی توانمندسازی مربیان پیش دبستانی در سامانه آپارات برگزار شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی و به نقل از معاونت آموزش ابتدایی؛ نخستین وبینار مجازی توانمندسازی مربیان پیش دبستانی با موضوع" کلیدهای طلایی ایجاد ارتباط موثر با کودکان دوره پیش دبستان در سامانه آپارات برگزار شد.

معاون آموزش ابتدایی استان در ابتدای جلسه، هدف از برگزاری این وبینار را چگونگی ایجاد ارتباط موثر با کودکان دوره پیش دبستانی در فضای مجازی عنوان کرد.

وی افزود: نوآموز باید از کلاس و آموزش لذت ببرد وآموزش ها با کیفیت، خلاقانه و هدفمند طراحی شود طوری که شوق یادگیری را در نوآموز ایجادکند.

حسینی در ادامه، ضرورت و اهمیت ایجاد ارتباط موثر در فضای مجازی، چالش هایی که ممکن است مربی در ارتباط با کودک مواجه شود و راهکارهای آن را بیان نمود.

شهبازی کارشناس حوزه کودک، پیش بایسته های چگونگی ایجاد اولین ارتباط موثر با کودک را برگزاری جلسه عمومی با اولیا، دریافت اطلاعات مختصر از کودک و خانواده قبل از هر اقدام، اجازه گفتگو برای والدین در ارتباط با ویژگی های کودک خود، فرصت دادن به بیان و اظهار نظر و حدود وانتظارات والدین عنوان کرد.

وی افزود: مربیان نقش بسزایی در ایجاد ارتباط موثر با کودکان دارند که این امر مستلزم آگاهی مربی به دانش و تجربه روانشناسی کودک می باشد. انعطاف پذیری، تاب آوری ، توجه به تفاوت های فردی و آراستگی از جمله مواردی هستند که یک مربی آگاه و مجرب باید در زمینه ارتباط موثر با کودک مد نظر داشته باشد.

گفتنی است؛ در پایان به سوالات مربیان پیرامون موضوع جلسه پاسخ داده شد.

به اشتراک بگذارید :