21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ ۱۹:۳۰:۰۵
کد مطلب:  1691429
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان خبر داد:
برگزاری مراسم بازگشایی در تمامی مدارس استان و آغاز رسمی سال تحصیلی جدید از مهرماه ۱۴۰۰

مدیر کل آموزش و پرورش کرمان گفت: همزمان با سراسر کشور و با نواخته شدن زنگ آغاز سال تحصیلی جدید، آیین های ویژه بازگشایی در مدارس استان برگزار و فعالیت آموزشی و تربیتی مدارس بر اساس الگوی ابلاغی پیگیری خواهد شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تبریک فرا رسیدن سال تحصیلی جدید به دانش آموزان، فرهنگیان و اولیا، در اولویت بودن حفظ سلامت دانش آموزان، معلمان و خانواده ها در فرایند بازگشایی حضوری مدارس و توجه به سلامت و ایمنی دانش آموز و برخورداری از تعلیم و تربیت با کیفیت را از اصول حاکم بر روند فعالیت مدارس در سال تحصیلی جدید عنوان کرد .

وی از تمهید مقدمات لازم برای آغاز سال تحصیلی جدید و آمادگی مدارس استان برای بازگشایی از اول مهر ماه ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: الگوی فعالیت آموزشی و تربیتی مدارس در شرایط کووید ۱۹، سال تحصیلی ۱۴۰۱- ۱۴۰۰ به کلیه واحد های اداری و آموزشی ابلاغ و مدارس استان بر اساس سیاست های مندرج که به تصویب ستاد ملی کرونا رسیده است، آغاز به کار خواهند کرد .

اسکندری نسب بازگشایی حضوری مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید را نیازمند جلب مشارکت حداکثری خانواده ها و معلمان دانست و گفت: بر همین اساس لازم است مدیران مدارس، آگاه سازی خانواده ها و فرهنگیان را نسبت به ضرورت های تعلیم و تربیت حضوری و نقش آنان در کیفیت بخشی به برنامه ها را در دستور کار قرار دهند و از ظرفیت انجمن اولیا و مربیان و شورای معلمان نیز در این راستا کمک بگیرند .

مدیر کل آموزش و پرورش کرمان با بیان اینکه همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، سوم مهر ماه ۱۴۰۰ در کلیه مدارس استان مراسم بازگشایی برگزار می شود، اظهار داشت: در مرکز استان، شهرستان ها و مناطق تابعه نیز، آیین نمادین بازگشایی با حضور مسئولین و مقامات محلی، دانش آموزان، فرهنگیان و اولیای محترم با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و فاصله گذاری برگزار و زنگ مهر، ایثار و شهادت و هم چنین زنگ نماز در مدارس نواخته خواهد شد .

اسکندری نسب افزود: هم چنین به مناسبت آغاز سال تحصیلی، مراسم روز غنچه ها و شکوفه ها، با حضور نوآموزان پیش دبستانی و دانش آموزان پایه اول ابتدایی در مدارس ابتدایی استان، 31 شهریور ماه برگزار می شود . 

 

به اشتراک بگذارید :