2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ ۱۴:۵۳:۵۰
کد مطلب:  1691175
رییس اداره ارزیابی عملکرد آموزش و پرورش فارس در نشست خبری با اصحاب رسانه خبر داد:
انجام نهصد و بیست و شش مورد بازدید از مدارس فارس در زمان ثبت نام

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش فارس از انجام 926 مورد بازدید از ابتدای زمان ثبت نام تاکنون از مدارس خبر داد و افزود: دراکثر این بازدیدها نماینده اولیا حضور داشته و اگر مدرسه‌ای ثبت‌نام دانش‌آموز را منوط به پرداخت پول کرده بود و هرجا که اولیا گزارش کرده‌اند ما ورود کردیم و از اولیا حمایت کردیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، سعید مهبودی در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: در بحث شهریه، مدیران مدارس برای اداره مدرسه راهی جز دریافت مشارکت قانونمند از اولیا ندارند و این موضوع نیز در دستورالعمل آموزش و پرورش لحاظ شده است؛ به گونه‌ای که در انجمن اولیای مدرسه برنامه‌ها اعلام می‌شود و مشارکت اولیا در این طرح‌ها و برنامه‌ها لحاظ می‌شود.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش فارس گفت: بر اساس نظرسنجی آموزش و پرورش فارس از مجموع نزدیک به 14 هزار و 300 نفر شرکت کننده 46 درصد تمایل به آموزش حضوری و 18 درصد تمایل خود را نسبت به آموزش ترکیبی حضوری و غیر حضوری اعلام کردند و از این تعداد 36 درصد نیز تمایل به آموزش غیرحضوری داشته اند.

مهبودی گفت:  تعداد نهصد و بیست و شش مورد بازدید از ابتدای زمان ثبت نام تاکنون از مدارس فارس داشتیم و در تمام این بازدیدها نماینده اولیا حضور داشته و اگر مدرسه‌ای ثبت‌نام دانش‌آموز را منوط به پرداخت پول کرده باشد و هرجا که اولیا گزارش کرده‌اند ما ورود کردیم و از اولیا حمایت کردیم.

وی گفت: در این بازدیدها چندین مدیر را جا به جا کردیم و برخی را براساس مستندات برکنار کردیم و تلاش کردیم تا روند ثبت‌نام در مدارس با آرامش انجام شود.

به اشتراک بگذارید :