22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ ۱۴:۵۱:۰۶
کد مطلب:  1691167
معاون پژوهش آموزش و پرورش فارس در نشست خبری با اصحاب رسانه خبر داد:
فضاهای آموزشی مدارس فارس آماده شروع سال تحصیلی هستند

معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش فارس گفت: فضاهای آموزشی برای شروع سال تحصیلی جدید آماده و بهسازی شده اند و هرگاه تصمیم ستاد ملی کرونا بر اموزشی حضوری باشد در فارس آمادگی برگزاری کلاس ها به صورت حضوری وجود دارد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محسن کلاری در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه 9 هزار کمبود معلم در استان داریم گفت: در صورتی که با درخواست بازنشستگی معلمان موافقت شود این کمبود به ۱۱ هزار نفر می‌رسد.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش فارس گفت: با استفاده از پست‌بندی نیروهای حق‌التدریس، نیروهای خرید خدمات و نهضتی و استفاده از بازنشستگان کمبود نیرو را جبران کرده‌ایم و برای شروع سال تحصیلی با کمبود معلم مواجه نیستیم.

کلاری گفت: فضاهای آموزشی برای شروع سال تحصیلی جدید آماده و بهسازی شده اند و هرگاه تصمیم ستاد ملی کرونا بر اموزشی حضوری باشد در فارس آمادگی برگزاری کلاس ها به صورت حضوری وجود دارد.

وی افزود: در خصوص فضاهای آموزشی با توجه به فضاهای که نوسازی متعهد شده تا ابتدای مهر تحویل بدهد؛ در بهسازی و مرمت مدارس با توجه به محدودیت اعتبارات امیدواریم در بهسازی و مرمت هم بتوانیم اقدام کنیم.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش فارس  در خصوص استفاده از بازنشستگان به جای جذب نیروی جدید اظهار کرد: طبق سرفصل ساماندهی نیروهای انسانی ما مکلف به استفاده از نیروهایی هستیم که قانون به ما اجازه می‌دهد و طبیعی است وقتی ما نیروهایی که در اختیار داریم دارای کمبود است، قانون به ما اجازه می‌دهد از بازنشستگان استفاده کنیم.

به اشتراک بگذارید :