20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ ۱۶:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1691113
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در بازدید از مدارس خراسان جنوبی:
«مدیران آموزشگاهی و راهبران آموزشی»، کلیدی ترین عنصر ارتقای کیفیت تعلیم و تربیت هستند

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در دیدار با کارکنان «دبستان دخترانه محدثه» شهرستان بیرجند گفت: محیط مدرسه تجلّی اصلی نظام تعلیم و تربیت و مدیران آموزشگاهی، راهبران آموزشی و کلیدی ترین عنصر ارتقای کیفیت تعلیم و تربیت هستند

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سیدجواد حسینی در سفر یک روزه خود به استان خراسان جنوبی، با حضور در «دبستان دخترانه محدثه» شهرستان بیرجند، از فضای مدرسه و روند بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید بازدید و با مدیر، معلمان و کارکنان آموزشی آن، گفت و گو کرد.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در جریان این دیدار، با تأکید بر این که در سال تحصیلی جدید، بازگشایی مدارس به صورت تدریجی خواهد بود گفت: آموزش ها در سال تحصیلی جدید ترکیبی خواهد بود و اولویت اصلی وزارت آموزش و پرورش در بازگشایی حضوری مدارس، حفظ سلامت دانش آموزان است.

حسینی، محیط مدرسه را  تجلّی اصلی نظام تعلیم و تربیت دانست و گفت:  مدیران آموزشگاهی، راهبران آموزشی و کلیدی ترین عنصر ارتقای کیفیت تعلیم و تربیت هستند.

معاون وزیر با بیان این که کرونا شرایطی را ایجاد کرد که نقش والدین در نظام تعلیم و تربیت پررنگ تر شد، گفت: «مدرسه»، باید «کانون تربیتی محله» باشد و موقعیت های یادگیری جدید، خلق کند که این دو با مشارکت اولیا میسّر خواهد شد.

حسینی وجود «اطلس یادگیری» در مدارس را از ضروریات شرایط کرونایی دانست و گفت: باید برای تمامی دانش آموزان شیوه های مختلف آموزشی تدوین شود تا هیچ دانش آموزی از آموزش دور نماند.

شایان ذکر است؛ در این سفر رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی همچنین از مدرسه درحال ساخت ویژه دانش آموزان اتیسم شهرستان بیرجند، بازدید به عمل آورد.

به اشتراک بگذارید :