21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ ۱۴:۱۱:۲۳
کد مطلب:  1691039
آیین نمادین استانی انتخابات انجمن اولیاء و مربیان در دبستان دخترانه سمانه برگزار گردید

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد گفت : مدرسه محوری مهم ترین رکن انجمن اولیاء و مربیان است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " محسن موحدی فرد" در این مراسم با یاد شهدا به ویژه هزار شهید دانش آموز و 124 معلم شهید استان و همه فرهنگیان فقید و عزیزانی که بر اثر بیماری کرونا از میان ما رفتند گفت : سند تحول بنیادین موفقیت آموزش و پرورش را در گرو همکاری و همراهی اولیاء عنوان می کند و نقش آنها را در رسیدن به موفقیت موثر و پررنگ می داند .

وی توصیه کرد : مسئولین آموزش و پرورش در مبحث مدرسه محوری به نقش اولیا به عنوان یک نقش ابزاری نگاه نکنند بلکه اساسی ترین و محوری ترین نقش در اداره مدرسه را اولیاء دانش آموزان ایفا می کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان افزود : مدرسه محوری مهم ترین رکن انجمن اولیاء و مربیان است و مدیر به عنوان یکی از ارکان مدرسه محوری باید هزینه ها و تصمیمات مدرسه را برای اولیاء تبیین نماید .

وی همچنین در ادامه به موضوع بازگشایی مدارس اشاره کرد و گفت : انجمن اولیاء و مربیان در این زمینه بهترین و موثرترین همکاری را با مدرسه دارد و با استفاده از مصوبات شورای انجمن مدرسه می توان به جد پیگیر واکسن زدن اولیا و کادر اجرایی مدرسه شد .

موحدی فرد واکسیناسیون دانش آموزان را اولویت برنامه بازگشایی مدارس عنوان کرد و افزود : 85 درصد معلمین استان واکسینه شده اند و آموزش و پرورش آمادگی کامل برای بازگشایی مدارس را دارد .

ابراهیم پیمان فر رییس اداره انجمن اولیاء و مربیان استان نیز در ادامه این مراسم به تشریح و نحوه برگزاری انتخابات انجمن اولیا و مربیان پرداخت و گفت : ما موظفیم بستر مشارکت اولیا را در مدارس فراهم نماییم و از مشارکت فکری و معنوی اولیا استفاده نماییم.

وی گفت : انتخابات انجمن اولیا و مربیان نماد مشارکت خانواده ها در امور آموزشی و پرورشی مدارس است.

به اشتراک بگذارید :