21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ ۱۲:۳۸:۵۹
کد مطلب:  1690735
رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان خبر داد:
نشست هم اندیشی مجازی مدیران مدارس استثنایی استان کرمان برگزار شد

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان از برگزاری نشست هم اندیشی مجازی یک روزه مدیران مدارس استثنایی استان کرمان با محوریت بازگشایی مدارس خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، عباس صفوی در این جلسه ضمن قدردانی از تلاش همه مدیران و معلمان به ویژه همه آن ها که دلسوزانه به خدمت در مدارس استثنایی مشغول هستند، گفت: سوم مهر ماه 1400 با نواختن زنگ بازگشایی مدارس و در واقع زنگ مهر و مقاومت آغاز سال تحصیلی را جشن می گیریم.

وی تاکید کرد: جلسات شوراهای سه گانه مدرسه برای اقناع افکار معلمان و خانواده ها باید تا پایان هفته برگزار شود و همراه با توجیه خوبی همراه باشد، همه اقشار جامعه باید بدانند که مدرسه تعطیل نیست بلکه فعال و دایر است، شورای مدرسه باید تصمیم بگیرد که آموزش به صورت حضوری، مجازی یا ترکیبی باشد.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان گفت: ساماندهی نیروی انسانی انجام شده، انجام فعالیت های آموزشی، پرورشی و توانبخشی باید با دقت و حساسیت در دستور کار قرار گیرد، مدرسه باید برنامه کلاسی مدونی داشته باشد، مدیران مدارس بایستی از ابتدای سال تحصیلی نظارتی مستمر بر عملکرد معلمان داشته باشند، اینکه محتوای آموزشی از فضای مجازی دریافت و برای دانش آموزان ارسال شود اثربخشی چندانی ندارد، کمک سرانه هم به زودی بر اساس آمار دانش آموزی واریز می شود.

صفوی گفت: پیگیری ثبت سفارش کتب درسی، پیگیری دریافت کتب از انبار کتاب و تدوین اطلس یادگیری بر اساس نوع آموزش دانش آموزان ضرورت دارد هر چند که معمولا در مدارس استثنایی جمعیت به گونه ای هست که می توان کلاس ها را با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی حضوری برگزار کرد مگر برای دانش آموزانی که مشکل و بیماری خاصی داشته باشند ممکن است آموزش مجازی یا ترکیبی باشد.

بر پایه این گزارش، این نشست که با محوریت بازگشایی مدارس برگزار شد، با سخنان مدیرکل، معاون تربیت بدنی و سلامت و رئیس هیات رسیدگی به تخلفات اداری آموزش و پرورش استان کرمان همراه بود.

به اشتراک بگذارید :