3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ ۱۱:۳۶:۳۲
کد مطلب:  1690547
نماینده تام الاختیار مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:
آمار، مهمترین ابزار کار یک مدیر است

نماینده تام الاختیار مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در نشست مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان که به صورت مجازی برگزار شد، گفت: آمار، مهمترین ابزار کار یک مدیر است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، حسین براهویی گفت: باید در به روزآوری اطلاعات تلاش بیشتری داشته باشیم، آمار، به روز و ساعت به ساعت و لحظه به لحظه باید در دست مدیر یا رئیس آموزش و پرورش شهرستان یا منطقه باشد، آمار دانش آموزان ثبت نام شده، آمار ثبت سفارش کتاب، آمار نیروها و....باید مشخص باشد، در سیستم مدیریت نباید از واژه های همه، برخی، تعدادی و...برای ارائه گزارش استفاده شود.

وی افزود: سوال اساسی از همه مدیران و روسا این است: آیا به عنوان مدیر یا رئیس نقشه ای برای حل مسائل و مشکلات خود دارید؟ همه مشکلات را نمی توان با حواله کردن آن ها به سیستم، حل کنیم، امروز مانع کار ما بهانه تراشی و شمردن علل ناکامی است، اگر به جای تمرکز بر مشکلات، به هدف فکر کنیم زودتر به نتیجه می رسیم.

نماینده تام الاختیار مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان اظهار داشت: نیرو باید بازدهی قابل قبول را داشته باشد، برای موفقیت باید نقشه ای داشته باشیم، مدیران و روسا باید با اشتیاق کامل دنبال کار باشند، پروژه محوری بسیار اهمیت دارد، باید برنامه داشته باشیم و همه فکرمان این روزها باید معطوف به بازگشایی مطلوب مدارس باشد.

براهویی گفت: کار سخت و مستمر باید در دستور کار باشد، موفقیت از مسیر کار سخت می گذرد، برای هر مساله ای باید اجزای موضوع تجزیه شود، کارها و مسئولیت ها باید توزیع شود تا با تمرکز، مسائل حل شود، تلاش پشت تلاش و شناسایی محدودیت ها در این شرایطی که با بحران کرونای مرگ بار مواجه هستیم، پافشاری بر امور، ارائه ایده و فکر و تمرکز بر هدف به جای مشکلات ضرورت دارد.

به اشتراک بگذارید :