20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ ۱۰:۵۳:۳۴
کد مطلب:  1690385
نشست روسای آموزش و پرورش مناطق 14 گانه استان برگزارشد

نشست روسای آموزش و پرورش مناطق 14 گانه استان برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد نشست مشترک مدیرکل ، معاونین و روسای آموزش و پرورش مناطق 14 گانه استان در پژوهشکده تعلیم و تربیت برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد دراین نشست از تلاش مجموعه فرهنگیان استان قدردانی کرد و گفت : توفیقات آموزش و پرورش استان ناشی از همدلی و همگرائی و تلاش مجموعه فرهنگیان در بحث تعلیم وتربیت است و ما مدیون زحمات ایثارگرانه شما هستیم.

محسن موحدی فرد برایجاد رویکرد رضایتمندی در بین مردم تاکید کرد و گفت: مدیران و  روسای آموزش و پرورش تلاش و پیگیری لازم برای برنامه ریزی ، پیگیری و استفاده از تمامی ظرفیت ها جهت رفع برخی از تنگناهای موجود و فراهم آوردن مقدمات سال تحصیلی جدید را داشته باشند. 

موحدی فرد خاطرنشان کرد: در بحت فضای مجازی مدیران مدارس کارهای خوبی انجام دادند و بسیاری از دانش آموزان با کمترین امکانات، بیشترین بهره وری را در مباحث آموزشی داشتند.

 

وی اظهارکرد: بازگشایی مدرسه و آموزش حضوری به این منزله نیست که سلامت جامعه در معرض تهدید قرار گیرد و یا به آن بی توجهی شود، بلکه بخشی از آموزش است که می تواند تامین کننده سلامت جامعه باشد. 

وی خاطرنشان کرد: بازگشایی مدرسه تصمیم ملی است و اجرای آن هم نیاز به عزم ملی دارد.

موحدی فرد افزود: بر اساس برنامه ریزی پایه اول و دوم دوره ابتدایی با رعایت فاصله اجتماعی و مهیا شدن تهویه کلاس درس اول مهرماه  به صورت حضوری برگزار می شود.

این مسوول با بیان این که سلامت دانش آموزان در اولویت کارها قرار دارد، گفت: به صورت تدریجی کلاس های ۲ نفری، سه نفری ، پنج نفری و نیز مدرسه عشایری در اول مهر بازگشایی می شود.

"علی دهقان بهابادی"سرپرست معاونت پژوهش برنامه ریزی و توسعه منابع هم  گفت: مهمترین رسالت ما تعلیم و تربیت است و مشتری اصلی ما دانش آموزان هستند .

دهقان حضور همدلی و همراهی  اولیا را در امور تعلیم و تربیت ضروری دانست و گفت: مردم باید در زمینه آموزش به فرزندانشان مشارکت داشته باشند.

 سرپرست معاونت پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع در بخشی از اظهار خود بیان داشت: هنجار استقلال، کار، متمایز بودن، عمومی و توزیع لوازم آموزشی از جمله هنجارهایی است که در راستای تربیت دانش آموزانی مستقل، دارای هویت انسانی، رفع تبعیض  و مدرسه محوری کمک می کند.

دهقان گفت:دانش آموزان ما همه قهرمان هستند باید به توانمندی هایشان ایمان داشته باشیم تا استعدادهایشان شکوفا گردد.

گفتنی است: درادامه این نشست مدیرکل نوسازی مدارس، معاونان آموزش و پرورش استان ، وآموزش وپرورش استثنائی به ارائه برنامه های پیش رو و تشریح طرح های دردست اقدام  حوزه خود پرداختند.

به اشتراک بگذارید :